Na nutria, chutné dietetické mäsoPotraviny majú v zajatí dlho a veľmi úspešne. Je však nemožné pomenovať rozmnožovanie výživných látok tak veľkých, ako je napríklad obsah kurčiat alebo králikov, hoci záujem o tieto zvieratá postupne rastie.

Nenáročná a ľahko zvyknutá na rôzne podmienky chovu a kŕmenia orechov sa pestuje pre chutné mäso a cenné kožušiny. Malé deti živín na údržbu doma sa zakúpili vo veku 2-3 mesiacov. V tejto dobe pekné a dosť priateľské drobné zvieratá vážia o niečo menej ako pol kilogram, ale v čase, keď sú správne ošetrené a kŕmené, oni sa zvýšili na 5-6 kg v čase, keď sú riadne vyživované. Súčasne sušené orechy, zvyčajne žijúce pred dosiahnutím siedmych rokov, dozrievajú na reprodukciu.

Na získanie potomstva na mužského pohlavia musí existovať 4 až 6 žien. Zároveň sa v každom vrhu nachádza 5 až 18 mláďat. V prírode sa teľatá orechov objavujú pri pozitívnych teplotách vzduchu. Domáci ženy pravidelne prinášajú 6-8 zvierat, čo ročne prináša dve vrhy bez ohľadu na sezónu.

Potraviny milujú koreňové plodiny, trávuNapriek vynikajúcej adaptabilite a neochota zvierat na úspešné chove živín je potrebné vytvoriť vhodné podmienky. Aké prostredie je najvhodnejšie pre tieto, nie pre najbežnejšie domáce zvieratá? Ako si vybrať nutria a diétu?

Tieto a ďalšie otázky nevyhnutne vyvstávajú od tých, ktorí chcú vyrábať nutria doma ako podnik alebo získali chlupaté zvieratá na osobné použitie.

Podmienky chovu mačiek

Pre úspešný rozvoj potrebujú zvieratá rybníkyAž do doby, keď prídu na farmu nové obyvatelia, nutria musí pripraviť bývanie, vyvážiť si potraviny, postarať sa o vodu a správnu teplotu.

Ak zvieratá dostanú dobrú starostlivosť a žijú v správnych podmienkach, za 5-7 mesiacov dosiahnu 75-85% maximálnej možnej hmotnosti a majú vysokokvalitnú kožušinu.

Ak má v úmysle pestovať a udržiavať živiny doma, majiteľ domácej farmy by mal mať na pamäti, že zvieratá potrebujú:

 • v nádrži, ktorého kapacita sa vypočíta zo 70-80 litrov na zviera;
 • v čistej vode, ktorá sa musí v rybníku meniť aspoň raz za dva dni;
 • v priestranných silných bunkách, kde nie je viac ako 2 zvieratá na meter štvorcový;
 • pri udržiavaní pohodlnej teploty približne 15-25 ° C:
 • vo vyváženej strave s prevahou šťavnatých potravín a čerstvého nápoja.

Related  Kačacie plemená pre domáce chovy

Nutria je obsiahnutá v odolných, čistých, priestranných priestorochOchrana pred hustou kožušinou dovoľuje zvieratám odolávať mrazom až do 30 ° C, ale to nie je vhodné pripustiť ani pri začatí chovu hovädzieho dobytka doma. V chladnom počasí sú labky a chvost hlodavcov často vystavené omrzliny. V letnom horúčavu sa zvieratá cítia lepšie, ak majú stály prístup k nádrži.

Videá o plemenách orechov, ich chov, údržba a starostlivosť o načechraných obyvateľov vodných nádrží prinesie veľa kognitívnych informácií. Materiál jasne načrtnutý vám pomôže orientovať sa v organizácii svojej vlastnej farmy na pestovanie týchto zaujímavých zvierat.

Kŕmenie nutria doma

S domácim chovom sa živiny preukázali ako veľmi nenáročné domáce zvieratá, pokiaľ ide o podmienky zadržania a výživy. Zvieratá sú takmer všežravé. V strave týchto veľkých hlodavcov v centrálnej zóne Ruska patria obilie, čerstvá tráva a seno, zmiešané krmivo a koreňové plodiny.

S nedostatkom šťavnatých krmív, ktoré sú najvýhodnejšie, nutria nepopierajú odpady z spracovania obilia, zostávajú z ľudského stola, buriny z lôžok, mladých vetví a iných jednoduchých jedál.

Ale na dosiahnutie najlepšieho rastu a kvality vlny pomocou “náhodnej” diéty nebude fungovať.

Potraviny sú považované za najčistejšie zvieratá v domácnostiZvieratám sa naozaj dobre rozvíjajú, množia sa a chvália sa v krásnych kožušinových plášťoch, potrebujú:

 • maximálny počet šťavnatých, vitamín-bohatých krmív;
 • dvojité jedlá s hlavným dôrazom na ranné kŕmenie, v priebehu ktorého by mal nutria dostávať až 70% celkového denného krmív;
 • dostať dostatočné množstvo rastlinných a živočíšnych bielkovín, čo poskytne rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti a dobrú kvalitu vlny;
 • štyrikrát viac čerstvých potravín než koncentrovaná a suchá strava.

Zviera s chuťou jedlaPre tých, ktorí zvládnu pestovanie orechov doma, bude pre začínajúcich majiteľov týchto veľkých hlodavcov zaujímavé vedieť, že zvieratá s osobitnou chuťou a záujmom patria k jedlu, ktorý je vo vode. V rybníku, ktorý používajú domáce zvieratá, môžete hodiť akúkoľvek koreňovú zeleninu, jablká a trávu.

Bunky na chov

Nestačí dostať potravu na farmu, pripraviť sa na ne a postarať sa o prijateľné podmienky zadržania. Často noví majitelia týchto hlodavcov nie sú spokojní s novými domácimi miláčikmi kvôli krátkozrakosti.

Related  Bolesti pilića i njihovo liječenje

Dievča živí nutriaPotraviny, ako vydra, pižmári a bobri, nie sú proti tomu, aby sa pokúšali nielen krmivá, ktoré im boli ponúkané, ale aj ich vlastné bunky, ak sú vyrobené z dreva. Za niekoľko hodín peregryzaya regály alebo miesta v blízkosti mreže, zvieratá len utiekli. Preto je pre tento druh zvierat lepšie vybaviť spoľahlivé puzdro vyrobené z pevného kovu:

 1. Bunkové steny a ploty sú vyrobené z mriežky alebo jemnej mriežky, ktorá poskytuje dobrú ventiláciu a pomáha starať sa o zvieratá.
 2. Podlahy môžu byť buď pevné alebo mriežkové. V druhom prípade musíte presne vybrať veľkosť bunky tak, aby zvieratá neboli zranené.

Miesto pre bunky a hľadanie potravy, keď sú zrieďované doma, je zvolené tak, aby zvieratá neboli narušené prievanmi a zvedavé zvieratá nemali spôsob, ako uniknúť.

Keby sa však nutria mohla prekonať všetky prekážky a opustiť klietku, po inštinkte, idú do najbližšieho rybníka. Tu môžu byť lákať sukulentnými koreňmi. A v niektorých prípadoch, zvyknutí na miesto, kde sú kŕmené, sa samotné zvieratá dostanú do farmy.

Nutria plávaVideozáznam o chove nutrie doma vysvetľuje podrobne všetky nuansy starostlivosti o zvieratá, zvláštnosti usporiadania bývania pre hlodavce a výber stravy.

Pestovanie orechov v klietkach a klietkach – video