Napájacia misa pre včely na úradeVčelárske usporiadanie zahŕňa veľa zdanlivo nezanedbateľných prvkov. Napájač je však potrebný aj ako podávač. Ak v lete môže pomôcť prirodzenému telu vody, ktorá sa nachádza v blízkosti, v zime a na jar, starostlivosť o dodávku vody úľu leží na včelárovi.

Základné požiadavky na pitnú vodu

Domáci pijaci v včelíVčela je hmyz malého rozmeru, ktorý nie je schopný plávať v závislosti od teploty prostredia. V takomto prípade každá včelka sama letí a napájací otvor pri signále nepríde. Preto by mala byť vždy k dispozícii teplá čistá voda, ale včelka musí byť na pevnej plošine, dostať vodu, nespadnúť do hĺbky a netečiť.

Vnútorné nápoje môžu byť usporiadané pre každý úľ a môžu sa nazývať individuálne alebo byť spoločné pre včelárstvo. Jednotlivci, rodinní pijatelia sa používajú na malých včelárňach. Hlavnou podmienkou je, aby v čase výstavy úly pracovali, inak včely nájdu zdroj vody na inom mieste.

Externý malý pijákDrby môžu byť externé a interné. Vnútorné zariadenia sú umiestnené v úrade, takže môžete ovládať hladinu a doplniť vodu bez toho, aby ste narušili včely. Príkladom pitnej misy pre včely s vlastnými rukami môže byť video o univerzálnom nápoji Milenin:

Vzory pitných včiel pre vlastné včely

Kapacita s vodou a machomZa jeden deň, celkom 20 rodín pijanov používa asi 50 litrov vody. Je skutočné usporiadať jeho predloženie tak, aby spĺňalo všetky podmienky. Otvorené miesto je zvolené tak, aby slnko udržiavalo teplotu vody počas dňa. Z vetra napájačky pre včely oplotený-obrazovku zdvihnutý nad úrovňou terénu až do 70 cm, za účelom vytvorenia jemnej zrkadlo vody, využitie rôznych prostriedkov.:

  • drevené vlnité podlahy so sklonom:
  • plochá nízka kapacita, kde sú na tenkej vrstve vody rozmiestnené plte;
  • široký plochý kontajner s vodou a machom, na ktorom včely stoja a pijú;
  • používa fleecy čisté tkaniny, prehodil cez kontajner s vodou, drží včely, ktorá pije z jazera v stredu.

Veľká pitná misa pre včelyDrevená doska s vlnitými drážkami o šírke asi 10 cm, ktoré sa miernym sklonom v póroch sa pasca vlhkosť a vytvára tenkú vrstvu na hladkom povrchu do drážok vody bude stačiť. Nastavte správnu úroveň a nastavte tok – otázka sa vyrieši.

Vodné zrkadlo sa môže vytvoriť znížením palice vetvičiek do kontajnera. Potom včely sedia na priehrade a pijú z jazierka. Voda môže byť dodávaná nastaviteľným spôsobom z plastových fliaš inštalovaných v držiaku. Avšak nie každá repa pre včely vyrobené vlastnými rukami, hmyz lietať. Včelár by mal vytvoriť pohodlnú nádobu na pitie, ktorá by bola užitočná pre svojich pacientov a bola ľahko udržiavaná.

Vákuový nápojOsobitná pozornosť by sa mala venovať zariadeniu vnútroočného pijana pre včely na zimu. Najlepší dizajn je vakuový piják. Vyplňte pijanku bez otvorenia úľa. Je možné regulovať hladinu vody.

Podávače pre včely vlastné ruky

Usporiadanie včelín zahŕňa prítomnosť podávačov. Kŕmenie včiel sa odohráva v úrade a kŕmenie jedla je spojené s úzkosťou rodiny. Preto včelár zvolí dizajn vo vzťahu k existujúcim úľov. Kúpte si pripravený podávač pre včely alebo si urobte zariadenie sami, každý rozhodne sám za seba. Skúsený včelár však pozná svoje včely a vytvorí pre ne osobitné pohodlie. Z mnohých navrhovaných návrhov musíte vybrať jeden pohľad a preskúmať výkresy a podrobné pokyny.Kŕmenie korytom pre včely

Odrody krmív

Podávače so zložitým dizajnom s upravenými rozmermi dreva sú určené na inštaláciu v úrade. Zvyčajne používajte strop, ktorý je umiestnený pod vankúšom. Výkresy takýchto úprav sa dajú ľahko nájsť, komunita včelárov je rád, že zdieľa nálezy. Príkladom úspešnej konštrukcie fazuľového podávača s vlastnými rukami môže byť video:

Včela kráľovná žije 5 rokov. Spája sa so 17 dronami na 2 dni letu a spermie sa uchovávajú na hnojenie, používajúc ju šetrne. Ak sa larva vyvíja z neoplodneného vajíčka, bude to drone.

Podávač vyrobený z plastových fliaš sa často používa. Plast sa dá ľahko spracovať. Je ľahký a transparentný. Z nej môžete vytvoriť strop a vonkajšie podávače. Niekedy sa používajú tie isté zariadenia ako pijani. Stropné zariadenia sú vyrobené z plochých plastových fliaš tmavej farby. Nainštalujte ich vopred, aby nedošlo k rušeniu včiel a nenechajte chlad do úlu. V prípade externých podávačov môžete používať ľahké plechovky. Jedlo sa dávkuje do žľabu pripojeného k úľu. Prostredníctvom priehľadných stien môžete vidieť, ako sa jedlo znižuje.Dokončené kŕmenie

Alebo možno je lepšie kupovať hotové podávače vyvinuté dizajnérmi, napríklad “Vasilok” alebo “Frame Feeder”? Skúsení včelári sa pokúšajú vybaviť včelárstvo svojimi vlastnými rukami a pomaly robia nové úpravy pre svoje mokré sestry. To šetrí peniaze, umožňuje vám vybaviť včelín podľa vašich predstáv.

Pitná misa na včely – video