vitamíny potrebné pre kurčatáPestovanie jednodňovej hydiny nie je jednoduché. Vitamíny pre kurčatá v krmivách sú veľmi dôležité. V mikrodávkach stimulujú biochemické procesy v tele. Nedostatok katalyzátorov vedie k retardácii rastu, k neinfekčným chorobám. Ale je dôležité vyvážiť, prebytok vitamínov spôsobuje horšie následky ako ich nedostatok.

Pravidlá a techniky pre brojlerové brojlerové vitamíny

zdravé kurčatáVlastnosť krížencov mäsa je rýchly rast. Hmotnosť produktu je napísaná za 2 mesiace. No brojlery nie sú plemenom, ale umelým hybridom. Preto sa musí za určitých podmienok vyvinúť. Starostlivosť a krmivo pre tieto kurčatá je špeciálne.

Takže sa verí, že rýchly súbor hmotnosti je stimulovaný množstvom vitamínov a vyváženou stravou. V tomto prípade sa diéta líši v závislosti od veku pochvy. Ak sa pozoruje osvetlenie, výmena vzduchu a teplota, potravina by mala obsahovať nasledujúce zložky:

  • od tretieho dňa života sa do krmiva pridáva čerstvá tráva alebo klíčky obilnín;
  • na piaty deň pridajte zelenú cibuľu brojlerom, postupne zvyšujte sumu;
  • z 5-7 dní v strave musí byť prítomný strúhaný mrkva;
  • odmastený sérum a jogurt od prvého dňa.

Cibuľa a mliečne baktérie umožňujú navrhnúť vlastnú mikroflóru do čriev kurčiat. Spájkovanie prvý deň glukózy v koncentrácii 10% z celkového množstva vody, uľahčuje sa rozkladajú v telesnej váhy žĺtku ovplyvňuje ďalší vývoj jedinca.

Od piateho dňa je možné podávať kurča farmaceutickým komplexom vitamínov podľa návodu na použitie. Je dôležité, aby sa do zvlhčeného jedla alebo do vody pridali akékoľvek komplexy. Vitamíny sa môžu zhromažďovať v multivitamínových prípravkoch. Premixy sa často používajú, čo predstavuje komplex najdôležitejších prísad v vyváženej forme:

  • aminokyseliny;
  • antibiotiká;
  • minerálov.

násadové kurčatá s komplexom vitamínovVyvážená kompozícia, ktorá obsahuje vitamíny pre brojlerovacie kurčatá, sa pridáva do kaše v malých množstvách. Pri výrobe zmiešaných krmív sú obohatené, vrátane hotových zmesí.

Biologické prísady, ktoré tvoria premix, sú zničené teplom. Preto doplňte vitamínový doplnok iba do teplej kaše.

Príkladom správneho používania premixov vo vyváženej strave je špeciálne jedlo BMVD. Tento druh zmiešaného krmiva pre kuracie brojlery je určený pre určitý vek:

  1. Starter feed obsahuje 5% premixu s prevahou proteínovej zložky.
  2. Kŕmenie – slúži na rýchly rast.
  3. Dokončovacie kŕmne zmesi sú zodpovedné za zrenie chuťových vlastností svalovej hmoty.

Related  Učenje rasti i skrbiti za goslings kod kuće

Len pre brojlery BMDV s obsahom komplexných prísad v množstve 5%. Špeciálne náklady na zmiešané krmivo nie sú lacné. Ale s vyváženou stravou sú prínosy jej používania zrejmé. Pri 1 kg hmotnosti hydiny sa použije 2 kg krmiva za predpokladu, že nedôjde k žiadnemu oneskoreniu rastu. Preto je použitie vitamínov pre brojlerovacie kurčatá povinné.

Prírodné vitamíny pre kurčatá

zelená cibuľka pre kurčatá na brojleryNa farme je možné čiastočne nahradiť lekárske vitamínové prípravky s prírodnými. Najznámejšou a cenovo dostupnou trávou v každej sezóne je cibuľové pero. V zimnom období sa dá vyhnúť, pestuje sa v záhrade. Cibuľa milujú všetky vtáky. Zničí parazity v črevách a dodáva stopový prvok síry. Pridajte zelenú cibuľu k brojlerom v zložení tyčiniek rýchlosťou 5-6 g na osobu, ale začnite s 1 gram. Kurčatá jedia jemne nakrájanú cibuľu ochotne počnúc piatym dňom života. Ak chýba zeleň, môžete pridať strúhaný, ale dať mu trochu stojace, takže zmizne ostrý zápach. V zime je ľahké získať sadenice z obilninových plodín a ich zasievať v bežnom mechu.kurčiat chôdzi na tráve

Vitamíny pre kuracie brojlery doma rastú na lôžkach. Je dôležité umývať zeleninu a bylinky a vylúčiť prenikanie celandínu. Je to jed! Nemôžete dať neobrezanú trávu, dostane sa zapletený do komory.

Sorrel je jarný sklad vitamínov. Skoro na jar vtáčie tabuľka sa privádza tráva s obsahom vitamínov, PP, C, E, F, K. Ďalej šťaveľ prítomné v biologicky aktívnych látok, vlákniny a bielkovín.

Kapusta obsahuje síru a vitamín K. Taví sa a pridá sa do kaše. Pridajte trochu, 1 čajovú lyžičku na jedného vtáka. Nakrájajte do oka listy púpava a žihľavy, dusené a nasekané seno, strúhaná zelenina.

Ale kvasnice zlepšujú črevnú flóru. Počnúc dňom 8 dajte im trochu 1 čajovú lyžičku na 10 vtákov. Kvasinky podporujú rýchly rast. Stačí namočené strúčiky a chlieb.

Čerstvé, nízkotučné jogurt, srvátka, tvaroh sú potraviny, ktoré nesú vápnik a vitamín D, sú prospešné pre rastúce telo. V teplom letnom dni, kurčatá môžu byť prepustené na trávnatý trávnik, oni sami budú naklevyvat vitamíny.

Related  Kako organizirati pčelarstvo za početnike

Použitie koncentrovaných vitamínov priemyselnej výroby

Všetci chovatelia hydiny vedia o účinnosti farmaceutických komplexov vitamínov. Aminovital obsahuje 18 esenciálnych aminokyselín, 8 vitamínov a mikroelementov. Liečivo je vo vode rozpustné a pridáva sa do pitnej vody v prvom týždni v koncentrácii 2 až 4 ml na 10 litrov vody. Ak je vták oslabený alebo bol ošetrený antibiotikami, vitaminový komplex je preň potrebný.

vitamínový komplex ChiktonikLiečivo Chiktonik patrí k množstvu probiotík. Probiotiká sa používajú na posilnenie imunity, na obnovenie mikroflóry v zažívacom trakte kurčiat a na vitaminizáciu organizmu. Podľa pokynov na použitie sa Chiktonik používa na pitie v dávke 1 ml na 1 liter vody počas jedného týždňa. Neboli vedľajšie účinky užívania lieku.

Ak chcete pestovať kurčatá z brojlerov, môžete dostať čisté diétne mäso, akýkoľvek obyvateľ v lete môže. Je dôležité, aby ste opatrne zaobchádzali s písmenami, aby ste vytvorili podmienky pre zdravý rozvoj. Na pomoc pracovníkovi vytvorili špeciálne vitamínové doplnky.

Video o vitamínových doplnkoch pre kurčatá