Hus s goslings

Domáce husi sú trvalé a nenáročné vtáky, avšak s cieľom dospievať z malého kuriatka je potrebné prispôsobiť sa rytmu života mláďat. Na udržanie zdravého chovu dobytka sa kŕmia malé mláďatá a udržiavajú prvé 3 týždne podľa svojich potrieb, pretože tento vek je dôležitý pre ďalšiu formáciu imunity dospelých vtákov.

Prvé dni života

Čerstvo vyliahnuté goslingsAby sa žĺtok konečne rozpadol, prvé kŕmenie žuvačiek by malo nastať ihneď po vysušení peria. Krmivo sa používa drvené kukurice zmiešané s pšenicou, sójovou alebo slnečnicovou múčkou s prídavkom nakrájaných vajec alebo nízkotučných tvarohov. Ale základ stravovania je stále tráva, ktorú konzumujú od prvých dní života. Tu sú drvené zeleniny ďateliny, púpava, cibuľa, cesnak, žihľava. Okrem otázky, čo sa živí malými goslings doma, stojí za to venovať pozornosť režimu kŕmenia. V prvých dňoch deti jedia 8 krát denne každých pár hodín. Je lepšie použiť na to plytké jedlo s hrbole a tmavé dno.

 Voda u batoľatá batole by mala byť varená!

O týždeň neskôr

Obsah malých goslingsV tomto veku sú kuriatko dostatočne k jedlu 5-6 krát denne. V strave pridajte:

  • strúhaná mrkva – zdroj karoténu,
  • nakrájaný hrách je zdrojom bielkovín,
  • rybí olej je zdrojom Omega 3,
  • tremory, bohaté na vitamíny skupiny B,
  • kostná múčka je zdrojom bielkovín.

Predtým, ako budete kŕmiť týždenné goslings, musíte si pre nich pripraviť nápoj. Teraz pridajte vodu do manganistanu draselného v malých množstvách.

Dvojtýždňový vek

Týždenné husi na zelenej trávePočas tohto obdobia vývoja v strave pridávajú hydinu. Pripravte ich z varenej zeleniny – mrkva, repa, zemiaky atď.

Mashanka by mala byť drobivá, takže kvapalná konzistencia nezakrýva dýchacie cesty vtákov!

Je užitočné pridať zmiešané krmivo do stravy plodu. Navyše, kuriatka potrebujú štrk na správne trávenie, ako aj kriedu, piesok, drvené škrupiny,

Tri týždne

V už vytvorenej ponuke kurčiat pridáme soľ, v noci môžete trochu rozdrviť. Počet kŕmení sa zníži na 3-4 krát denne. V tomto veku sa môžu deti začať chodiť na prechádzky, najlepšie na území s vhodnou trávou. Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých pokynov, potom chovateľ nebude mať žiadne problémy s tým, ako podávať goslings doma.

Obsah goslings

Miestnosť, kde žijú holubice, je dôležité, aby ste si podstielku vyčistili.

Ak kurčatá rastú bez sliepok, je dôležité udržiavať stabilnú teplotu 28 – 30 ° C.

Husy nemajú vlastnú termoreguláciu počas prvých 10 dní!

Ak sú deti chladné, držia sa blízko k sebe a takmer nejedia, a ak je to horúce – pijú veľa a nechajú svoje zobáky otvorené.

Gusiat rád plávalDôležitú úlohu pri kŕmení a udržiavaní husy zohráva čistota priestorov počas prvých 3 týždňov. Potrebujeme náradie s nárazníkmi, aby sa mláďatá nestratili potravou nadol. Všetky potraviny, ktoré sú rozptýlené na podlahe, by sa mali starostlivo očistiť, inak deti budú jesť kyslé jedlo. Je vhodné aktualizovať posteľnú bielizeň dvakrát týždenne. V chladnej sezóne je dom vysielaný niekoľkokrát denne av teplom počasí nepretržite. Novorodené husi sa nechávajú nepretržite a postupne sa v noci postupne stmievajú. Takýto režim poskytne deťom dobrú chuť do jedla a normálnu činnosť.

Ďalším dôležitým faktorom pri kŕmení a držaní husi sú prvé 3 týždne života – perie batoliat by malo byť suché. Počas tohto obdobia budú mať deti perie a ak sú mokré, ich hmotnosť môže vytesniť kĺby. V tomto prípade sa krídlo otočí smerom von.

Krmivá – video