Keď králičky jedia všetko svoje vlastné jedlo, postúpiaZačiatočníci chovateľov králikov v procese práce čelia mnohým otázkam a nejednoznačnostiam. Chcú dostať maximum zo samičích potomkov je potrebné vedieť, ako a kedy je uložená na králiky králik, nezraniť mladších žiakov. Králiky rastú rôznymi spôsobmi. Všetko závisí od techniky rastúcich králikov.

Dva spôsoby pestovania králikov sa najčastejšie používajú:

 1. 28-denné odstavenie vrhu od matky.
 2. Odchod z dňa 35-40.
 3. Odstránenie v 40-45 dňoch.
 4. 56 alebo 60-dňové odstavenie matky.

Odchod na 28 dní

NovorodencaMesiac králik je najlepšie odišiel s králikom. Ich tráviaci trakt sa práve začal prispôsobovať kŕmnej základni farmy. Vezmite králikovi v deň 28 iba vtedy, ak muž na druhý deň po sexe zakryl králika. Plot za takýto deň musí byť vykonaný tak, aby 2-3 dni odpočinku na králičie pre ďalšie vrh. Táto možnosť je menej prospešná pri chove králikov. V tomto veku, normálne vyvinuté mláďa by mal mať hmotnosť nie menšiu ako: sebecký a dole po skalách – 350-550 g mäsa a sebeckého plemena – 450-650 g, mäsových plemien – 500-700 g Kým francúzsky oviec je považovaný za štandard, a 650 g ešte viac.

A hoci novorodenci sú nahí a slepí, ale už v 17. až 20. deň králiky už hľadajú vegetatívnu výživu. Laktácia trvá u žien približne 12 týždňov. Preto sa musíte postarať o mäkké krmivo v podávačoch samičky. Je to spôsobené tým, že keď králiky začnú opúšťať hniezdo, potom imitujú svoje matky a budú jesť z podávača. Do rovnakého obdobia sa živia výhradne mliekom. A za tridsať dní žalúdočné enzýmy ešte nezačali správne fungovať. Preto sa neodporúča odobrať králika v tomto veku. Existujú aj veľké metabolické náklady u žien.

V 24-dňovom dni života je králičie organizmus iba 50% závislé od králičieho mlieka. V deň 35, králičie mláďatá závisí iba na 5-8% králičieho mlieka.

Odstavenie za 35 až 40 dní

Mesačný Nový Zéland červený králikAk vyrazíte na 35 až 40. deň, potom nie je pre takých králikov toľko výhod predtým, než sa králik odobral 28 dní.

Po prvé, musíte sledovať, kým 35-dňové králiky nebudú prejedať v najbližších dňoch. V opačnom prípade dôjde k rozpadu žalúdka a objaví sa hnačka. V dôsledku toho sa ďalšia dávka krmiva podáva po úplne predchádzajúcom jedle.

Po druhé, žena je pokryté v 10-20 dňoch. Čím neskôr, tým viac sa uvoľní od odobratých králikov.

Odstránenie v 40-45 dňoch

Biely obrovský vek 45 dníBez ohľadu na podmienky odstavenia, v prvých 10 dňoch u mladých zvierat kyslosť v žalúdku klesá veľmi silne. To je vzhľadom k poklesu pevnosti šťavy a prechladnutie príznaky v tráviacom trakte mladých zvierat, ktorá len dobre čítajú zvyknúť balastných látok.

Preto je najviac optimálne obdobie odstavenia po dobu 40-45 dní. Králiky sú lepšie pri používaní zeleniny a iných potravín. Po prvé dávajú jedlo tak, ako kŕmili svoje matky v poslednej dobe pred výsadbou. Postupne sa preneste do nového informačného kanála. Obzvlášť sa to týka zeleného krmiva.

Najmä opatrne je potrebné starať sa o králiky v prvých 1,5-2,5 mesiacoch po odlúčení od matky.

Chov brojlerov

Králiky kalifornského plemenaKedy môžete z králika vyradiť mäso z králika?

Chov králíkov brojlerov sa vykonáva v dĺžke 56-60 dní. V takýchto prípadoch sa okamžite usmrtia pri odstavení. Môžete tiež poraziť 15 až 20 dní pred zabitím na potravinách bohatých na bielkoviny.

Francúzska králičia hmotnosť za 2 mesiaceTakéto pestovanie králikov doma je najvhodnejšie pre mäsové plemená králikov. Napríklad v prípade kalifornského plemena alebo francúzskeho barana. Pozorované chovatelia, že tieto mŕtve telá obsahujú viac bielkovín a tuku v porovnaní s králikmi 4 mesiacov veku, ktorý sa pestuje bežnými metódami. To je spôsobené tým, že keď otsazhivayut králikov z králika v tomto veku, sa zvyšuje obsah bielkovín v tele novo narodených králikov.

Metódy posúvania

Vysádzanie sa uskutočňuje nasledujúcimi spôsobmi:

 • okamžite urobiť výsadbu všetkých potomkov;
 • otozhennyh králiky sú pravidelne povolované králikovi niekoľko dní;
 • Prvý otsazhivayut silné králikov z králika, a ak sa vezmú 2-3 dni, ktoré prešli a slabé, a nemocnější králiky vedeného matka dlhšie.

Všetci králiky majú rovnakú hmotnosť a výškuTretia možnosť je výhodná, keď je u žien hojný výnos mlieka. Mladí, zľava z potomkov, majú viac času na sanie svojej matky, a preto sa porovnávajú s prvými vo vývoji. Silné králiky, ktoré boli prvýkrát odobraté, sú v budúcnosti ponechané na kmeň a tieto sú zabité na mäso.

Rovnosť vývoja králikov, z jedného vrhu, podľa hmotnosti, je vynikajúcim znakom homogénnych všetkých mliečnych žliaz v samici. Preto, ak je potomstvo iným rastom, znamená to, že slabší sú vysadení neskôr, a ak je to potrebné, sú povolené pravidelne matke.

Čo robíte pri výsadbe?

Zakladanie králikov, od králika, zvážte deti. Potom rozdeľte do skupín podľa váhy a pohlavia. S takýmto triedením králikov ich budú môcť pestovať všetky.

Prenosná klietka s voliérom na lov mladých zvieratKlietky na posúvanie majú 3-5 hláv. Menej ako 7. Môžete transplantovať 10-15 králikov do skupinových buniek voliéra. Umiestnenie do jednej klietky potomkov z rôznych vrhov sa neodporúča. Ak sa to nedá vyhnúť, opätovné vysádzanie z iných vrhov sa uskutoční v neznámej klietke pre obidve mláďatá. V prípade bojov sú bojovníci sedení sám.

V treťom mesiaci sú chovné samce vysadené jeden po druhom na jednu klietku, chovné samice – 2-3. Všetky ostatné sú vysadené na 6-8 na krytoch a 2 – v klietkach pre základné stádo.

Takže otázka: “Kedy sa králiky vyrastie z králika?” Má niekoľko odpovedí.

Stručne ich zhrňte:

 1. V deň 28 sa odstavenie vykoná len vtedy, ak žena bola pokrytá mužom nasledujúci deň po zápise.
 2. V deň 35-40 sa mladí vysadia na častejšiu produkciu potomstva od výrobcov.
 3. Za 40 až 45 dní je najvýhodnejšie odstavenie. Vzhľadom na to, že králiky získali imunitu voči matke a je ľahšie preniesť prechod na krmivo.
 4. Brojlerová výplň pre 56 alebo 60 dní mladého rastu poskytuje veľký prírastok hmotnosti králikov. V prípade potreby sa na zvýšenie hmotnosti mladých zvierat so zmiešaným krmivom môže použiť 15-20 dní.

Preto je len na vás, v akej dobe odvezmete králika od králika a na čo potrebujete.

Vyprázdňovanie králikov – video