cukrovinky pre včelyMedové rastliny pre včely sú zaujímavé iba v období kvitnutia. Na dosiahnutie tohto rozkvetu bola nepretržite od jari do jesene hlavná úloha efektívnej práce včelárstva. K voštinám sú rastliny s dlhým kvitnutím, ktoré vypúšťajú veľké množstvo nektáru a peľu. Kvetinový dopravník zahŕňa kultúrne polia s pohankou a bavlnou, medové bylinky v kultúrnom obehu, kvitnúce stromy a kríky. Ďalšia medová plodina sa získava z prírodných postrekovaných polí, púpava a lúk.

Využívanie prírodných a kultúrnych zdrojov pre med

včelín na cesteSpočiatku včely zbierali úplatky z lúčnych tráv, kvitnúcich kríkov a stromov, lietali na 5 km a neboli mimoriadne produktívni. Predpokladalo sa, že v lete môže rodina vyrábať 50 kg medu, z čoho najmenej 60% patrí k vlastným potrebám. Moderné včelárstvo je založené na využití:

  • hlavné kultúrne medonosov – slnečnica, pohánka, bavlna, koriander;
  • pestované bylinky pre včely;
  • divoké stromy a kríky – vápno, akácia, javor;
  • lúka a lesné trávy.

Použitie všetkých medovinných bylín pre včely môže dosiahnuť nepretržitý hojný príjem úplatku.

Preto včelári využívajú poľnohospodársku pôdu na pestovanie najproduktívnejších rastlín. Často počas kvitnúcich polí s fazuľami a slnečnicami sa včelína umiestňuje na ceste, čím sa včely dostanú k rastlinám.

poľa včelárVčelár má vlastné plochy s jednoročnými alebo dvojročným medovými bylinkami na včely s cieľom poskytnúť pracovníkom suroviny v správny čas. Sezónne upravená výsev bylín na lúkach poskytuje obdobia, kedy sa v blízkosti kvitnúcich rastlín stane malými.

Ak sú v blízkosti agrotechnické farmy, je potrebné nadviazať kontakt s agronomom. Niekedy včely za úplatok lietajú ďaleko a môžu byť na inom poli v deň spracovania chemikáliami. To by sa malo vyhnúť.

Kalendár voštinového dopravníka v každej lokalite sa robí z klimatických podmienok. Najaktívnejšie nosiče nektárov sa vyberajú pre kultúrnu kultiváciu. Z tisícov kvitnúcich rastlín sa používajú dve tucty rastlín s medovým obsahom, ktoré sa vysiate špeciálne pre včely.

Ak je včelár stacionárny, úlohou včelára v okruhu 2 km je mať vlastné kultúrne polia stopiek.

Celá oblasť je rozdelená na samostatné sektory. Pozemky sú zasiate v určitom poradí vrátane niekoľkých druhov ročných a dvojročných kríkov. Pri výsadbe medových bylín pre včely závisí od načasovania kvitnutia, aby sa vytvorili podmienky pre nepretržitý úplatok.

Kalendár masívneho dopravníka pre strednú ruskú pláň

zber peľuZabezpečte kontinuitu kvitnutia od apríla do novembra pre stacionárnu včelárstvo – hlavnú úlohu majiteľa. Aby sa vytvorili podmienky pre rozvoj, 50 rodín včiel bude musieť zvládnuť 50 hektárov blízkej obytnej pôdy, pestovať rôzne stromy a kríky pozdĺž obvodu. Bude potrebné zlepšiť flóru lúk a polí. Pozemné práce vyplatia stokrát dobrý med. Od skorého jari až do neskorej jesene nektárske včely poskytujú rastliny:

  1. V apríli kvitne vrba a jej kvety v zväzkoch sú priviezané do kostola na osvetlenie v Palm Sunday. Zároveň kvitne matka a nevlastná matka, najcennejšia medová rastlina. Prvý komodný med sa získava z vŕby.
  2. V máji záhrady kvitnú. Ich kvitnutie trvá mesiac a viac druhov ovocných stromov a kríkov v záhrade, je viac nasýtený vôňou medu. Súčasne sa rozkvitajú nepredvídateľné púpavy. Oni sú ľahko sa rozmnožujú okolo včelí v hojnosti. Bude poskytnutý mesiac medu.
  3. V júni vzrástla rodina včiel a potrebovali veľkú základňu. V tomto čase by mali zasiate plodiny s medovými stromami rozkvitnúť. Overené všetky bylinky považujú tvárovú, bielu ďatelinu a modrinu. Avšak, ďatelina a modrina bude rast na neobrábanej pôdy, len stráviť zárez a semená naliať viac na divokú trávou nie je rozdrvená na prvom mieste.
  4. Kvety medových tráv sa opakujú v intervaloch, aby sa zaistilo kvitnutie v septembri. Ďalším spôsobom na predĺženie kvitnutia je orezanie, kosenie vrcholov. Potom znova vyklenúte vetve a kvitnú. Neskorý kvitnúci reďkovkový olej, horčica a phacelia. Heather, mordovnik, goldenrod – rastliny, z ktorých môžete získať extrémne úplatky pred nástupom mrazu.

Related  Sadržaj zečeva u kavezu

med rastlinyMedzi odborníkmi je lúk a horský med považovaný za najcennejší. Vysvetlite túto skutočnosť môže byť zmiešaná trávnatá lúka. Ak sú okolo včeliska lúky, je potrebné vykonávať ošetrovateľskú materskú škvrnitosť, ohnivú ďatelinu, ďatelinu a iné voňavé rastliny. Usporiadať kontinuitu kvetu poľa.

Všetky letné kvety čierne, a bez toho nemôže robiť na včelárku – strach myší a malígny mol.

Výsledky správneho dopravníka medových rastlín z trávy na Sibíri v Priargunsky KHL “Donnik”. Kedy je vtáčia tráva na včely a koľko kilogramov na hektár je uvedená v tabuľke:

med závod 17-20,04 3-6,05 3-8,06 3-5,07 15-18,07
Donnik / Phacelia 6/4 6/4 6/4 6/4 0/4
Phacelia / modrina 4/4 4/4 4/4 4/4 0/0

Donnik a modriny bienále plodiny, zasiate pole bude pracovať 2 roky. Výsledkom je, že med je 150-200 kg na rodinu. Neexistuje žiadny med medu, ropenie je pod kontrolou.

Divoká medová tráva pre včely na Sibíri

Veľká Sibíria! Tu sú úrodné regióny s mrkvou hibernáciou pod snehom v regióne Novosibirsku a skromnými nekonečnými stepami pohoria Sayan. Včely žijú všade. Zbieraná s tymianom a cyperským medom, na chuť nie je nižšia ako západné odrody. Medové trávy pre včely na Sibíri predstavujú poľné rastliny.

kvitnúca prasniceZhoubná burina prasníc je trvácna oddenka. Zachytáva nespracovanú obrábanú pôdu, ale je to vynikajúca medovina, ktorá dáva 380 kg na hektár peľu a nektáru. Kvitnúce na Sibíri zasiať na jar a na jeseň, v strede kapely – v lete.

ivanový čajPríroda nemá rád prázdnotu a gari sú v budúcom roku pretiahnuté neodolateľnými poliami kapreya, Ivan-čaj. Koniec horúceho sibírskeho leta v taji je vždy spojený s víťazným kvitnutím užitočnej trávy. Krásny medový strom dáva až 500 kg nektáru na hektár. Táto rastlina produkuje krémový krémový výrobok.

rebríček obyčajnýYarrow je druh druhého melliferu, ale bez jeho vône a špeciálnych liečivých vlastností lúk med stratí veľa. Kvety rastie na najhlbšie mráz, nenáročné, rastie na kopcoch.

Related  Nebezpečenstvo včelieho popálenia a prvej lekárskej pomoci

Echium vulgareBežná modrina sa vyskytuje vo voľnej prírode na Sibíri, v suchých stepiách. Táto bylina je považovaná za jeden z najcennejších medonosov, ktorý sa používa na siatie kultivovaných polí. Modrina, samosemenná rastlina. Pre vývoj potrebuje slnko, kvitne na mráz. Nektár sa neodpláchne dažďom a nečerpá – čaká na zberač. Z hektára vysadeného modrínom môžete zbierať 850 kg nektáru.

Sibír je bohatý na rastliny so silnými liečivými vlastnosťami a med zo sibírskej trávovej trávy je považovaný za liečivý.

Nižšie sú zverejnené najlepšie medové rastliny pre včely, fotografie s menami a stručný popis.

Donnik žltá

sladká ďatelina žltáToto zariadenie je ťažké zabudnúť. Mocné kríky rastúce s mužom zaberajú najjemnejšiu pôdu. Úchvatná aróma kvitnúcej sladkej ďateliny, merané bzučanie včiel zostáva v spomienkach na leto dlhú dobu. Donnik v nektároch vždy, aj za zlého počasia. Medosbor do 600 kg na hektár. Charakteristická farba medu – bielej alebo jantárovej farby sa odlišuje arómou, prípadne kryštalizuje.

Phacelia

PhaceliaPhacelia nie je len dobrým zdrojom medu, je to nádherný siderat, ktorý liečí a oplodňuje pôdu. Pre včelára je dôležitejšie, aby ste sa s ním postupne rozvíjali farby mesiac. Na zasiatí 4 krát v sezóne trávy môžete pred mrazom mať kvitnúce pole. Dokonca aj v -9 S phaceliou vylučuje nektár. V noci sa kvety nezatvárajú a z tohto poľa sa včely vrátia neskoro. Až 500 kg medu možno zozbierať z výsadby phacelie.

K dispozícii je tiež cenný vres, vápno a iné druhy medu, ktoré potrebujete vedieť, aby ste si vybrali ten správny výrobok.

Video o medových rastlinách