Kuracie vajcia v inkubátoreV čase príchodu jari chcú majitelia domácich pozemkov získať mladý rast a aktualizovať počet kureniec, pričom na tento účel použijú špeciálne zariadenie – inkubátor. Dôležitým parametrom je teplota v inkubátore kuracieho vajca, pretože na ňom závisia výsledky chovu a zdravia kurčiat, a teda aj kvalita vlastných vajec.

Prípravná fáza

Kontrola vajíčok na hnojenieOdstránenie hydiny môže vykonať každý poľnohospodár, ktorý v tejto záležitosti nemá ani skúsenosti. Koniec koncov, výskyt malých kurčiat na svete nie je len príjemnou udalosťou, ale aj dobrou materiálnou podporou. Ak je to potrebné, zvyšovaním počtu vrstiev môžete dosiahnuť zisk predajom vajec.

Na to, aby boli prípravné opatrenia úspešné, je potrebné dodržiavať teplotný režim v inkubátore na kuracích vajciach. Kvalita zhromaždeného potomstva – jeho prežitie a zdravie závisí od kvality zozbieraného materiálu a od dodržiavania podmienok tepelného režimu, vlhkosti, ako aj dodržiavania vetrania a otáčania.

Vajcia, ktoré sa objavili u nosníc vo večerných hodinách av noci (od 20.00 h do 8.00 h), sú nevhodné na použitie v inkubátore, pravdepodobne nebudú oplodnené. Je lepšie si vybrať vajcia, ktoré boli položené v poludnie alebo na obed.

Výber kuracích vajec na inkubáciu sa nelíši od pravidiel výberu vajec z husacích, kačacích a moriek.

Dodržiavanie režimu

Aby bolo možné pochopiť vlastnosti skladovania vajec v inkubátore a dodržiavať optimálne podmienky, je dôležité venovať pozornosť takému parametru ako teplota v inkubátore pre kurčatá vajíčka. Nasledujúca tabuľka obsahuje hodnoty optimálnych parametrov, ktoré prispievajú k zdravému plnokopytníkovi.

Inkubácia kuracích vajecProces inkubácie je podmienene rozdelený na 4 etapy, trvanie každého z nich je od 1 dňa do týždňa:

  1. V prvej fáze (od 1 do 12 dní) sa tvorí budúce kurča.
  2. Na druhom – nasledujúcich 4-5 dní proces tvorby.
  3. Tretia etapa začína na 18. deň a trvá, kým sa nezobrazí dieťa.
  4. V poslednom štádiu (20-21 dní) sú deti aktívne pokryté povrchom škrupiny.

Related  Bolest svinja erizipelas je opasna ne samo za životinje

Vývoj embrya kuracích vajecV každom z týchto štádií je veľmi dôležité udržiavať správne teplotné parametre, ktoré vám umožnia sledovať inkubačný režim. V závislosti od štádia tvorby kurčiat sa menia parametre teploty, vlhkosti, ako aj zvláštnosti vetrania.

Pred položením do vaničiek sa vajíčka ohrejú na + 25 ° C, táto teplota miestnosti. Potom sa teplotný režim postupne zmení. Obrázok znázorňuje zmeny podmienok inkubácie kuracích vajec v dňoch.Pracovný plán pre inkubáciu kuracích vajec

Prvá fáza

Obrázok je 37,6 až 38 ° C (počas prvých 3-5 dní je stále viac – + 38,3 ° C, a potom sa začne postupne klesať) v suchom banky a za mokra na tomto parametri by mala byť + 29 ° C, veľkosť vlhkosť – menej ako 65-70%. V tejto fáze by sa vajíčka mali otáčať každých pár hodín. V prírodných podmienkach, kurča to robí sám. Niektoré modely inkubátorov majú zabudovanú možnosť otáčania.

Pokračovanie takýchto postupov je nevyhnutné, aby sa zabránilo rastu embrya na stenu, čo bude mať za následok smrť.

V tomto čase embryo potrebuje najpohodlnejšie podmienky počasia, ako sa vyvinie telo embrya a uskutoční sa jeho úplná tvorba. Nepotrebujete vajcia.

Druhá fáza

Chladenie vajecIndikátor teploty v inkubátore pre kuracie vajcia je mierne znížený – + 37,5 ° C. Otočte a posuňte vajcia aspoň niekoľkokrát za deň, index vlhkosti sa zníži na 55%. Vajcia sú v tejto dobe varené 2 krát denne, po dobu 5 minút.

Tretia etapa

Počas tohto obdobia sú všetky procesy pod záštitou cirkulácie vzduchu, pretože dochádza k zvýšenému metabolizmu a plynom. V tomto čase je celý priestor vo vnútri vajíčka naplnený embryom a zvnútra sa už počuje pískanie. Teplota inkubácie kuracích vajec v inkubátore by mala byť +37,5 ° C. Vetranie sa vykonáva dvakrát denne, vždy po dobu 20 minút.

Štvrtá etapa

Na to je potrebné vytvoriť všetky podmienky pre konečné obdobie chovných kurčiat. Teplota je mierne znížená na + 37,2 ° C, na vlhkom teplomere by teplota v inkubátore pre kurčatá vajec mala byť 31 ° C. Vlhkosť vzduchu sa zvýši na 70%.

Related  Hranjenje dnevnih i odraslih kokoši

Záver kurčiat začalTepelný výkon by sa mal zvýšiť, ak je to možné, je potrebné maximalizovať ventiláciu. Vajcia by mali ležať na ich bokoch, s ohľadom na určitý priestor, bez prevratu. Kurča produkuje pokojný monotónny zvuk, ktorý naznačuje jeho normálny stav. Vetranie sa vykonáva 2 krát denne, po dobu 5 minút.

Odstúpenie kurčiat

Kuracie prikrývkyTeplota inkubátora pri odvodzovaní kurčiat by mal mať rovnaké indikátory teploty, a mali by byť od 37 ° C do 37,5 ° C vyliahli kurčiat po vysušení sa odstráni a oddelené priame kŕmenie potrubia pre prvé a ďalšie kúrenie.

Čo je dôležité vedieť

Merania sa vykonávajú každé 2-3 hodiny na povrchu vajíčka. Na meranie je potrebné prilepiť ortuťovú guľu v blízkosti nugátu, kde je embryo umiestnené. Na základe tabuliek je potrebné porovnať ich údaje s údajmi, ktoré ste získali. Ak dôjde k prehriatiu, je potrebné čo najskôr znížiť teplotné indexy, inak embryo neprežije.

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať druhej polovici inkubačného obdobia, pretože v lete môže teplota vzduchu dosiahnuť + 30 ° C alebo viac, existuje veľké riziko, že sa vajcia prehria. V takom prípade je potrebné vyfúkať vzduch, ale vajcia nie je potrebné vyberať z inkubátora. Trvanie postupu je až 40 minút, kým sa nedosiahne požadovaný parameter na povrchu.

kuraInkubátor domácej teploty pre kuracie vajcia je efektívnym zariadením, ktoré vám umožní získať počet kureniec v optimálnych a prírodných podmienkach.

Ideálny spôsob inkubácie kuracích vajec – video