Pracovná včielkaVčelí plemená existujúce dnes vo svete sa objavili ako výsledok prirodzeného a umelého výberu, ktorý začali ľudia počas vývoja včelárstva a včelárstva.

Výsledkom je, že hmyz, ktorí žijú v rôznych častiach sveta sú nielen v mnohých vonkajších znakov, to má svoj vlastný temperament, odolnosť voči chorobám a parazitom, rovnako ako produktivitu prasníc a samozrejme, schopnosť medu.

Známky včiel rôznych plemienVýber včiel plemena pre včelárstvo, včelár musí stavať na všetky tieto vlastnosti a podmienky v špecifických klimatických podmienkach. Južné druhy včiel napríklad vyzerajú ako vynikajúce medové vyberače, ale nebudú schopné prežiť dlhé zimy v severných oblastiach, takže je nepravdepodobné, že budú schopní oceniť ich pozitívne vlastnosti.

V Rusku, ktoré sa nachádzajú bezprostredne v niekoľkých klimatických zónach, bolo uznané niekoľko plemien včely patriace k druhu Apis mellifera.

Druh plemena - šedá hora Kaukazský, žltý kaukazský, taliansky, karpatskýPlemená včelstiev: 1-šedá horská kaukazská; 2-žltý kaukazský; 3 Talian; 4-karpatskej

Avšak s takýmito rôznymi možnosťami sú niektoré nuansy. Na lúke, kde kvitne súčasne niekoľko desiatok rastlín, centrálna ruská včelka zaostáva ďaleko za medom pre kaukazských príbuzných.

Ale ak u včelínov bude, napríklad, pohánky poľa alebo výsadbu inú kultúru, rastlina včely, je tu centrálne ruský chov včiel bude zo súťaže kvôli vlastnej záväzok k prijímaniu úplatku od jedného závodu až do konca jej kvitnutia. Kaukazského Rovnaké včely menej maškrtný a tvrdej práce všade tam, kde je najmenší náznak nektáru.

Popisy a fotografie včelích plemien pomôžu získať predstavu o určitom hmyze, ich schopnostiach a zvláštnostiach.

Tmavé európske alebo stredo ruské včelie plemeno (Apis mellifera mellifera)

Tmavé európske alebo stredo ruské včelie plemeno (Apis mellifera mellifera)Domorodec pre severnú a strednú Európu vyniká druhom včelieho tmavo šedej, bez náznaku žltej farby. To je fakt, ako aj jej prevalencia na území centrálnych regiónov Ruska a určuje sa názov plemena včely.

Jedná sa o dostatočne veľký hmyz, potešujúce včelárov odolné voči chorobám a vynikajúcu schopnosť prežiť mrazivé dlhé zimy, ktoré sú v hibernácii až sedem mesiacov roka. Materka tohto plemena na jeden deň môže odložiť až tritisíc vajec, čo zabezpečuje rýchlu zmenu generácií a rast rodín. Európske včely nie sú náchylné na formovanie rojov a sú skôr pokojné. Avšak sú viditeľne nervózni, ak včelár ukáže ich nedbanlivosť alebo dovoľuje príliš hrubý a ostrý zásah do záležitostí úľa.

Včely ležia medomNajmä hmyzu záväzok zbierať len jednu med rastlín na jednej strane umožňuje získať vynikajúce monokultúrne med, napríklad arabská guma, pohánka, líp a iné rastliny, ale na druhú stranu vedie k oneskoreniu prechodových včiel sú takmer uschnuté plodiny v novej a lepšej med rastliny.

Skladovanie stredného ruského plemena včiel začína od vrcholu trupu alebo obchodov a až potom sa v oblasti plodov objavujú zásoby.

Šedá hora kaukazského včelárskeho plemena (Apis mellifera caucasica)

Šedá hora kaukazského včelárskeho plemena (Apis mellifera caucasica)Šedá kaukazská horská včelina sa od stredoeurópskeho chovu včiel odlišuje schopnosťou rýchlo sa premiestňovať z jedného medveďa do druhého, vo veľkých rozmeroch, ale menej v zime odolnosť. Táto populácia prevažne žije v južných oblastiach krajiny, obzvlášť populárna v včelárňach v severnom Kaukaze a v podhorských oblastiach.

Related  Choroba ošípaných je nebezpečná nielen pre zvieratá

Uterus šedej horskej včely môže odložiť polovicu tisíc vajec. A v dňoch najintenzívnejšej zbierky medu za úplatok z úlu, dokonca aj včely lietať, inokedy zaneprázdnené starostlivosťou o budúcu generáciu. Šedé kaukazské včely sú držiteľmi rekordov medzi medovými spolužiakmi pozdĺž dĺžky jazyka, dosahujúc 7,2 mm.

Toto plemeno včiel sa vyznačuje skorým únikom z úlu a veľmi neskorým večerným návratom. Hmyz sa nebojí hmly a dažďového dažďa, aj v takom počasí, ktoré nie je pre včely najvhodnejšie, naďalej sa zbierajú a nevadí, aby profitovali z prekliatych kolegov.

Priokskaya odroda stredného ruského plemena včiel

Na základe kaukazského šedého hmyzu a stredného ruského plemena včely sa pomenoval stredný druh, nazývaný Priokskaya. Tieto včely majú menšie ako belochov, dĺžka proboscis, sú lepšie prispôsobené mrazivým ruským zimám, sú odolnejšie voči chorobám a trochu agresívnejšie. Vonkajšie sa tento druh včiel podobá skôr svojim horským predkom. V hmyze prevládajúca šedá farba, žlté znaky sa nachádzajú len príležitostne, na horných segmentoch brucha.

Krajina plemeno včel (Apis mellifera carnica)

Krajina plemeno včel (Apis mellifera carnica)Včely z Carniola a Korutánska získal európsky ohlas pred viac ako sto rokmi. Charakteristickým rysom týchto hmyzu stala nielen úžasný pokoj, ale tiež schopnosť rýchlo a efektívne zbierať med v krátkotrvajícím vysokohorskej jari, kedy úplatky nie sú spokojní hojnosti. V tomto prípade, v súlade s fotografiami a opisy týchto včelích druhov má dobrú zimnú otužilosť a vytrvalosť počas horúcich letných dní. Obsah zime v malej rodiny Carniolan včela je veľmi úsporný.

Dnes je plemeno včely alebo carnica, jeden z najobľúbenejších druhov v Európe. Telo hmyzu sa vyznačuje šedo-striebristou farbou. Včely lietajú skoro od úlu, čo vám umožňuje získať úplatky od prvého jarného medu. Podľa štatistík môže iba tretina rodín rojovať a ak začnú svoju prácu včas, môžu ľahko obnoviť svoju pracovnú náladu. V poľnohospodárstve je plemeno včelí oceňované ako opeľovač pre červenú ďatelinu. Proboscis dosahuje dĺžku 6,8 mm.

Related  Študujeme plemená kráv z fotografií a popisov

Krajina plemeno včiel alebo carnicaVčelí kráľovná stanovuje 1,5 až 2 tisíc vajec za deň.

To znamená, že carnica, ako plemeno včiel, spája najlepšie kvality šedého kaukazského a karpatského hmyzu. Po prvé, keď sa zhromažďuje hromadný med, včely vyplnia voštinu s plodom a potom prejdú do rámov skladov.

Karpatská včelka (Apis mellifera carpatica)

Ďalšie plemeno medonosné včely v Európe v mieste pôvodu a biotopu sa nazýva Karpatské. Prevažujúca farba v zafarbení včelieho karpatského je šedá. Hmyz má dlhú až 7 mm proboscis, dobrú zimnú odolnosť, mierumilovnú povahu a nízky obsah cukru v mede. V maternici tohto druhu včiel sa stanovuje až 1800 vajec za deň.

Karpatská včelka (Apis mellifera carpatica)Medzi charakteristikami plemena patrí skorá pripravenosť pracovníkov na zbieranie medu. Avšak s množstvom pozitívnej kvality karpatské včely majú niekoľko nedostatkov. Zahŕňajú tendenciu sprevádzať úplatky niekoho iného, ​​ak je v okrese nedostatok kvitnúcich medových stromov, ako aj absencia akejkoľvek rezistencie voči voskovitím prechádzajúcim do úľa.

Talianske plemeno medonosných (Apis mellifera liqustica)

Talianske plemeno medonosných (Apis mellifera liqustica)Plemeno včiel na juhu Európy, v porovnaní s ostatnými príbuznými, má zlatú farbu, čo je najvyššia plodnosti kráľovien sú až 3500 vajíčok za deň, vynikajúcu odolnosť proti chorobe a nízkou pravdepodobnosťou rojenia.

Južný pôvod tohto plemena včel určil nie príliš vysokú mrazuvzdornosť hmyzu. Avšak včely talianskej odrody sa rýchlo prepínajú z medu na medon, hľadajú najvýhodnejšie úplatky a tiež veľmi čisté.

Pestovanie mladšej generácieObrovský počet vajíčok položených maternicou vopred určil jednu z prvkov, ktorá sa musí brať do úvahy pri práci s hmyzom. Pôda pre toto plemeno je prvoradá a s malým množstvom medových zbierok môžu včely poskytnúť všetkým úplatkom mladšej generácii.

Ázijské včely

Európsky hmyz patriaci do druhu Apis mellifera nie je v Ázii široko rozšírený. Tu už mnoho tisíc rokov je populácia včiel a tradícia včelárstva a včelárstva.

Related  Pilećni kavezni aranžman sa svojim rukama: fotografije i male trikove

Ázijské včelyDnes odborníci počítajú až deväť druhov včiel, pôvodných pre ázijskú časť sveta. Medzi nimi najznámejšie a najzaujímavejšie sú: Apis dorsata, Apis cerana, Apis florea.

Himálajská horská obrie Apis dorsata laboriosaJasným predstaviteľom rodiny včiel je himálajská horská obrie Apis dorsata laboriosa s tmavým bruchom zdobeným tenkými bielymi prúžkami. Toto plemeno žije na strmých skalách, kde stavia obrovské plástve európskeho rozmeru do 160 a šírku približne 80 cm.

Bortnik fungujevčelár prácu v takých podmienkach, stáva sa podobá práce extremál horolezec, riziko nielen pre pád z veľkej výšky, ale tiež napadol masy nie sú najpriateľskejší himalájske včely.Trpasličí ázijská včelka alebo trpaslík Apis florea

Trpasličí ázijská včelka alebo Apis florea trpaslík vytvára voštiny na stromoch alebo kríkoch. Skromná veľkosť hmyzu, poprvé popísaná v 18. storočí, nám umožňuje povedať, že tieto včely sú jedny z najmenších nielen v Ázii, ale aj na celej planéte. Rodina týchto medonosných včiel môže rok zbierať nie viac ako jeden kilogram medu, ale zároveň vytrvalo bráni svoje hniezda a sú v poľnohospodárstve oceňované ako opeľovače hmyzu.Čínska vosková včelka alebo Apis cerana.

Rovnaký súper európskych medonosných včiel môže byť považovaný za čínsku včelí včely alebo Apis cerana. Tento druh indických alebo himalájskych včiel je rozšírený vo väčšine regiónov Ázie. Tento hmyz sa vyskytuje aj na ruskom Ďalekom východe. Napríklad v Primorsky Krai je toto plemeno medonosných včelách obsiahnuté v Červenej knihe občas viditeľné v lesnej zóne.

Plemeno Druhy – video