mravecSkúsení včelári vedia o probléme s mravcami z prvej ruky. Často sa zápas s mravcami v včelárni dlho oneskoruje, pretože s nimi nemožno rýchlo zvládnuť. Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť nechcených obyvateľov, ale najvhodnejšia možnosť by sa mala vybrať vzhľadom na konkrétnu situáciu.

Čo sa najčastejšie používa v boji proti mravcom

mravce jesť škodcuNižšie uvedené odporúčania kontrolujú skúsení včelári. Viac ako raz pomohli vyrovnať sa s týmto problémom:

 1. Nebude to trvať veľa času na boj s mravcami v včelí, ak používate super-sulfát. Táto metóda nielen vystraší mravce, ale aj ich úplne zničí.
 2. Osvedčené moderné insekticídy, napríklad DDT a hexachloran. Výrobok sa má ošetriť mravcami. Alternatívne môže byť zmes zmiešaná s rôznymi minerálnymi olejmi a potiahnutá úľami úľov.

pracovať v včelíPočas špeciálne organizovaných pozorovaní sa ukázalo, že hexachloran je veľmi účinný pri boji s mravcami v včelí. Táto metóda je dobrá, pretože vám umožňuje v radov včelstva radikálne zaoberať sa nechcenými hosťami. Rýchlo odstraňuje mravce a odstraňuje miesto potomstva a zimovanie. Metódu často používajú skúsení včelári, pretože rýchlo zabíja mravce a nielen ich rozptýli.

mravce sú hrozbou pre včelyÚčinnosť toxických zložiek hexachloranu bola preukázaná v zmesi DDT. Po ošetrení je otázka, ako sa vysporiadať s mravce v včelín, dávno stala irelevantné pre včelárov, pretože hmyz je okamžite zabitý.

Ľudové metódy boja s mravcami

ant zničenieO tom, ako sa zbaviť mravcov vo včelí, píše veľa, ale nie je ľahké vybrať účinnú metódu v konkrétnom prípade. Čo malo okamžitý účinok v jednej situácii, v inej situácii môže byť neaktívne. Preto včelári často skúmajú ľudové spôsoby. Niekedy sú oveľa efektívnejšie ako ostatné:

 1. Cibuľa. Mala by byť rozdrvená a rozložená po celom včelí. On je na krátku dobu schopný odstrániť všetkých nežiaducich obyvateľov
 2. Ďalším osvedčeným a ľahkým spôsobom je síra. S jeho pomocou je možné dostať mravce nielen na migráciu, ale aj na ich úplné zničenie.
 3. Účinné paradajky v boji proti mravcom vo včelí. Mali by byť vysadené v blízkosti úľov, pretože vystrašujú nežiaduce hostí.
 4. Ak chcete zbaviť mravcov, môžete použiť jemnú stolovú soľ. To sa naleje v blízkosti úľa. Spravidla po tom mravce nevrátia.
 5. Najjednoduchším spôsobom je vykopať hniezdo mravca a preniesť ho na iné miesto. Má však jednu mínus: neexistuje plná záruka, ako sa zbaviť maternice, pretože sa môže veľmi hlboko skrývať.
 6. Použitie ostrých zápachov na odpudzovanie mravcov je veľmi účinné. Môžete dať hneď za hmyz údený sleď, nakrájame na niekoľko plátkov cesnaku, paradajky alebo petržlenové listy.
 7. Horúci popol v boji proti mravom vo včelárstve je dobrý.
 8. Roztierajte škoricu na nork a počkajte, kým hmyz nezmizne navždy.
 9. Rastlinný olej tiež pomáha eliminovať nežiaduce hostí z včelí. Nemusíte mať ani mravu.
 10. Uvoľnite hniezdo mravca a posypte ho tabakovým prachom.

Popísané metódy sú najúčinnejšie, ak sa uplatňujú skoro na jar. Potom môžete navždy zabudnúť na hmyz.

Prečo sú mravce na včelí škodlivé?

mraveniskoHmyz sa nachádza vo včelárni, pretože je tu teplé miesto. Najčastejšie sú usporiadané v priestore medzi stenami úľa. Tento fenomén sa obzvlášť často prejavuje počas studeného uchopenia. Práve v tom čase sa mravce dostanú do včelín, aby položili vajíčka a priniesli potomstvo na teplé miesto. Okrem toho sa hmyz nemusí starať o jedlo, pretože v úrade stačí pre mravcov.

Obzvlášť nebezpečné sú mravce vo včelárstve tým, že dokážu tolerovať rôzne infekcie a baktérie, keď sa plazia z jedného úlu do druhého.

Dokonca aj keď mravce vo včelárni nevybudujú svoje domovy v úľoch, nie sú menej škodlivé. Hmyz pravidelne prenáša med do svojich mravencov.

Related  Pestovanie, starostlivosť a kŕmenie kurčiat kurčiat

Tipy od skúsených včelárov v obchodovaní s mravcami

ochrana pred mravcamiBoj s mravcami v včelárni môže trvať dlho. Prípravy vo veľkom rozsahu sú prezentované v obchodoch s domácimi zvieratami. Aby ste nevynaložili veľa času a úsilia na odstránenie nežiaduceho hmyzu, môžete si kúpiť špeciálny nástroj. Zahŕňa jed, ktorý okamžite zabíja mravce. Moderné lieky rýchlo pôsobia proti škodcom. Počas niekoľkých dní z nich nezostane žiadna stopa.

Často boj s mravcami v včelí s ľudovými prostriedkami prináša dobré výsledky. Predtým jedna z najbežnejších metód bola benzín. Kvôli nedostatku predaja špeciálnych liečiv, včelári museli spustiť improvizované prostriedky. Aj teraz skúsení včelári ubezpečujú, že ich účinnosť je oveľa vyššia ako niektoré zakúpené. Alternatívne môžete použiť naftu, ak sa rozsvieti. Použite túto metódu je veľmi opatrný, aby sa spáleniny.

bojujúcich mravcovTriky v boji proti hmyzu v včelí:

 1. Po začatí boja s nepredstaviteľným hmyzom je dôležité mať na pamäti, že najprv zachránia kráľovnú. Preto sú pripravení vystúpiť do ohňa.
 2. Ak používate viac humánne metódy, ako je napríklad nalievanie vriacej vody, je dôležité úplne vymyť mravenisko tak, aby sa maternica uvarila.
 3. Ak je múzeum umiestnené blízko úľa, potom jeho nohy sú vhodné na mazanie cesnakom alebo lepidlom “Alt”. Tieto vône rýchlo odpudzujú hmyz.
 4. Je užitočné vytvoriť priepasť s vodou v oblasti včelárstva. Mravce sa nebudú môcť plaziť cez to, a včely budú piť vodu z nej.
 5. Môžete urobiť sladkú lávku vedľa mraveniska, do ktorého by ste mali rozpadať cukrík alebo škvrny. Keď zhromaždí dosť hmyzu, preleje sa do vriacej vody. Táto metóda sa vyznačuje časovou účinnosťou. Po chvíli môžu hostia opäť navštíviť včelárstvo.

Video o výhodách a poškodení mravcov vo včelí