Obsah kuriatok v špeciálnych bunkáchDnes sa stále viac a viac ľudí rozhoduje pre svoj život v súkromnom dome, ktoré nedobrovoľne tlačí na rozhodnutie zapojiť sa do údržby užitočného dobytka na farme. Najmenšími predstaviteľmi tejto obrovskej rodiny sú kuriatka. Chov doma je dosť nenáročný, reaguje na starostlivosť o vtáky na silu aj na začiatočníkov.

Smažené, pečené so šampiňónmi a bylinkami, plnené prepelice boli podávané šľachtickým stolom v stredovekej Európe av Rusku. Ale ak sa v dávnych dobách z niekoľkých desiatok mŕtvych tiel boli vybavené prepelica lovu, dnes tieto veľmi malé vtáky úspešne chované a dvorček, a vo veľkých farmách hydiny.

Ekonomické aspekty chovu kureniec

Záujem o prepelice od milovníkov hydiny je spôsobený:

  • zanedbateľné výdavky na nákup vajec určených na inkubáciu;
  • jednoduchosť chovu hydiny;
  • rýchly návrat investovaných síl.

Ako začať chov kreviet doma pre začínajúcich chovateľov hydiny? Aké ťažkosti čakajú a čo treba brať do úvahy pri vytváraní miniatúrnej farmy?

Vták je chovaný na dva účely:

  • v záujme výživových vajec, na výživové vlastnosti, bezpečnosť a množstvo ďalších ukazovateľov prekračujúcich kurčatá;
  • na získanie ponuky s nízkym obsahom tuku.

Toto by sa malo vziať do úvahy pri výbere špecializácie budúcej kŕdlej farmy a pri určovaní chovu plemien.

Kurenie v letnej klietkeMalé stádo prepelíc môže plne zabezpečiť sedem vajec. Ale je to ziskové, alebo nie je plemeno kreviet ako podnikanie? Ak porovnáte smery mäsa a vajec, prvé z nich sú jatočné telá do 300 gramov, s relatívne malým počtom vajec až 200 kusov. V druhom prípade hmotnosť nepresahuje 200 gramov, ale z prepelice môžete získať až 300 vajec s hmotnosťou približne 10-12 gramov ročne.

Už mesiac a pol po narodení kureniec je pripravený zamiesť a z kladenia vajec do inkubátora pred kukuricou je iba 18 dní. Táto precocita “nestrela” o kurčatách, ktorá hovorí priamo o ekonomickej uskutočniteľnosti chovných prepelíc doma.

Podmienky pre vedenie prepelíc doma pre začiatočníkov

Ak sú kurčatá, kačice, husi a iné vtáky v podmienkach poľnohospodárskej usadlosti ľahko ovládateľné a môžu sa pestovať pomocou pasienkov, je prepelica extrémne ťažké domestikovať. Preto sa tento druh vtáctva nachádza v klietkach.

Kuriatko potrebuje 17 hodín denného svetlaPriestory na udržiavanie prepelíc v dachu sú vyberané suché, vetrané a teplé, ale zároveň spoľahlivo chránené pred prievanmi, ktoré vtáky nemôžu postaviť. Na aktívne rozvíjanie a udržiavanie vtáctva vtákov potrebujú osvetlenie. Optimálne je možné považovať za 17 hodín denného svetla:

  1. Ak svieti dlhšie bunky, spočiatku sa zvýši počet vajec, ale vták sa rýchlo vyčerpá.
  2. Krátky svetelný deň, bez použitia dodatočného osvetlenia, neprinesie požadované výsledky u nosníc a mláďat. V tme sa vtáci zdráhajú kŕmiť, čo vedie k úspore jedla, ale zároveň zabraňuje rastu.

Neprekonateľnosť vtáka, malý priestor obsadený bunkami a rýchly návrat dietetických výrobkov – to sú dôvody pre popularitu údržby kureniec v krajine, v súkromnom dome alebo dokonca v byte.

Avšak chov veľkého počtu vtákov v obytných priestoroch je nežiadúci:

  • kvôli riziku vzniku ochorení, ktoré sú nebezpečné pre vtáky aj ľudí;
  • zložitosť vytvárania vhodných podmienok osvetlenia a vetrania;
  • v dôsledku bezprostredného porušenia pravidiel používania bývania v bytových domoch.

Kačacie vajciaV letnej rezidencii alebo na vlastnom hospodárstve môže chovateľ hydiny počas jednej letnej sezóny pestovať pár generácií prepelíc a získať od nich užitočné a chutné vajcia. Jediná vec, ktorá môže spôsobiť dodatočné výdavky, je chov a vedenie prepelíc v zime, ale video o organizácii procesu pomôže pochopiť tie nuansy, ktoré zabraňujú začínajúcim chovateľom hydiny predchádzať chybám.

Ako pestovať prepelicu?

Domovská kuriatka začína nákupom týždenných kuriatok alebo samočinnej inkubácie mladých. Objavené prepelice potrebujú osobitnú starostlivosť a podmienky zadržania. Pred chovným prepelom si drobné mláďatá vybudujú alebo zakúpia klietku chránenú proti prievanu, vybavené osvetlením a vykurovaním.

Mláďatá hniezdiace v inkubátoreMalé prepelice v prvom týždni života musia udržiavať zvýšenú teplotu vzduchu 35-36 ° C. Potom v turbíne sa vzduch postupne ochladzuje, až do konca druhého týždňa, čím sa dosiahne teplota 30 ° C. Vyhrievanie malých prepelíc pri chove doma je dôležité, aby sa zabezpečilo, že v bunke sa teplota plynule mení bez skokov, ohrozuje rýchle oslabenie a smrť mladých zvierat.

Kuracích vajec a kurčiatOkrem tepla, prepelice v prvých dvoch týždňoch nechávajú osviežiť hodiny. Táto metóda umožňuje stimulovať činnosť vtáka, často prichádza do kŕmnych žľabov a rýchlejšie sa rozvíja. Z trojtýždňových mláďat sa postupne premieta do 12-hodinového osvetlenia. Od veku 1,5 mesiaca, kedy sa k prepeličke začne vykonávať, sú vtáky umiestnené do klietok so 17-hodinovým denným svetlom.

V lete môžu byť vtáky prepravované do ovzdušia, ale pre prepelice neexistuje žiadna otvorená prepelica. A tu sú obsiahnuté v sieťových bunkách.

Pri udržiavaní prepelíc doma musia začínajúci chovatelia hydiny venovať osobitnú pozornosť režimu kŕmenia a stravovania, ako aj udržiavať bunky čisté. K upratovanie dodaný menej bezproblémové bunky a liahne pre deti sú vybavené dvojitým dnom a je vyrobený z materiálov, ktoré sú ľahko čitateľné-through ako suché a vlhké hygienické postupy.

Príprava buniek pre prepelice

Na kŕmenie vtákov na miestach zadržiavania sú k dispozícii pohodlné nápojové misy. Pre mladých je veľmi žiadúca výroba vákuového typu. V prípade dospelých vtákov môžete opustiť existujúce zariadenie alebo nainštalovať bradavky, ktoré nedávajú prepelici prístup k vode. Výsledkom je, že pitie vlhkosti bude vždy čisté a samé prepelice nebudú trpieť hypotermiou.

Obsah kreviet vo viacvrstvových bunkáchPočet konzumentov a podávačov v chovateľskej prepelíc v domácnosti sa vypočítava na základe počtu hospodárskych zvierat tak, že v horúcom počasí alebo pri mäsových jedál domáce zvieratá nie sú spokojní s hádky nad jedlom a pošliapal slabé. Pre kurčatá v chovateľskej stanici nainštalujte podávače zásobníkov. Ako dospeli, zmenili sa na štruktúry flautu mimo buniek.

Obsah dospelých prepelíc

Vo veku troch týždňov sú kurčatá umiestnené v klietkach pre dospelých. Ženy sa pripravujú na to, aby sa stali nosnicami a samci sú rozdelení na chov a na výkrm na mäso. V tejto dobe sú zmeny v strave.

Komponenty bohaté na bielkoviny sa pridávajú na kŕmenie prepelíc doma. Nosnice pomôžu zvýšiť produkciu vajec a kŕdľové samce získavajú rýchlosť. Jeden a pol mesiaca je mladá populácia rozdelená podľa pohlavia a tvorí rodičovské skupiny alebo rodiny a skúsení chovatelia chovu hydiny odporúčajú osem párov na to, aby si vzali pár mužov. V tomto prípade sú vybraní jedinci okamžite umiestnení do jednej klietky. Následne je lepšie nezmeniť samcov, pretože kurčatá sú veľmi citlivé a môžu dokonca ochromiť novo prisťahovalcov.

Obsah dospelých prepelícAk je skupina vytvorená len z vrstiev, potom k nej, ak je to potrebné, je možné pripojiť silného aktívneho muža. V tomto prípade je jednoduchšie kontrolovať, ktoré vtáky sú pokryté, a produktivita vajec s riadnym dohľadom je vyššia.

Chov prepelíc a výber plemien – video