S náležitou starostlivosťou sa výrazne znižuje riziko ochorenia kurčiatPestovanie mladého kuracieho mäsa, hydina môže stratiť časť hospodárskych zvierat kvôli chorobe kurčiat. Prvé príznaky nevoľnosti jednotlivcov by mali byť znepokojené. Čím je vek kuriatka menší, tým väčšie nebezpečenstvo predstavuje.

Predchádzanie chorobám z kuracích v prvom období života

Plnohodnotné krmivo a správna údržba - prevencia chorôbVeľký význam má výber vajíčok na chov potomstva iba zo zdravých kurčiat. Počas odberu kurčiat je potrebné pozorovať fyziologický proces vývoja embrya. Prvé kurčatá z mláďat sú aktívnejšie, rastú rýchlejšie. Kurčatá uložené z inkubátora by mali dostať:

 • jasná čistá izba s kúrením;
 • vodichku v špeciálnom potrubí;
 • malé suché jedlo vo forme kukurice alebo prosa.

Kurčatá sú aktívne a zdravéTeplota je vytvorená pohodlne, takže deti neležia proti sebe. Neriadajte ich. Ak je vykurovanie vyrobené žiarovkou, teplota pod ním by mala byť približne 37-39 stupňov, ako u sliepok.

Kuracie mäso, vyliahnuté z vajíčka, už vidí, počuje a je pripravené nasledovať sliepku. Ona-squatter sedí na murive po prvorodenom na 36 hodín, potom opustí hniezdo a vedie chov. Príroda je múdre, zvyšné kurčatá budú slabšie a nemusia prežiť. V inkubátore sa proces rozťahuje na tri dni.

Pri skúmaní kŕmnej rodiny je potrebné venovať pozornosť aktivite plodov, slizníc a stavu chumáčov alebo peria. Slabé a slabo aktívne domáce zvieratá by mali byť odoslané na objasnenie v samostatnej krabici. Infekčné ochorenia v neprítomnosti imunity môžu rýchlo kosiť celé mláďatá.

Vyvážené vitamínové potraviny pomôžu udržať hospodárske zvieratáZodpovedá za prvý týždeň dojčiacich domácich miláčikov, až kým nezačnú preraziť rudimenty peria. V súčasnosti sa ochorenie kurčiat objavuje častejšie. Ochorenie môže byť spôsobené:

 • podmienky zadržania;
 • nevyvážené zloženie podľa potravín;
 • otravy s nedostatočnou kvalitou potravín alebo nedostatkom vitamínov;
 • bakteriálne a vírusové infekcie.

Na získanie zdravých mladých zvierat počas prvého mesiaca života je potrebné pozorovať sterilitu kŕmnych žľabov a čistotu obsahu kurčiat. Na posilnenie vitamínov imunitného plodu pre kurčatá v prvých dňoch sú potrebné vo forme zelenej mletej trávy. Farmaceutické prípravky sa môžu použiť od druhého týždňa. Od prvého dňa v koryto by mal byť štrk alebo hrubý piesok, aby sa zahrnul do práce na stenách žalúdka.

Úloha vitamínových doplnkov

Hypovitaminóza a avitaminóza u kurčiatAk kurčatá nemajú dostatok vitamínov v každodennej strave, bude to zrejmé z piateho dňa života. Nestlings vyžadujú vitamíny A, B, D, K. Nedostatok každého charakterizuje znaky:

 • A – konjunktivitída, slabé nohy;
 • B – kŕče, hlava je hodená, vývoj zaostáva;
 • D – rachit, rastie zle, jemné kosti, zle jesť;
 • K – kurča odmieta jesť, pokožka je suchá, v horúcich dňoch nie je termoregulácia, kanibalizmus.

Ako liečivý a preventívny liek na beriberi a polyvitaminózu je Trivit predpísaný pre kurčatá. Komplex na báze oleja je nerozpustný vo vode a podľa pokynov pridáva do krmiva. Neprekračujte dávku. Aplikujte liek ako liek, kedy došlo k príznakom ochorenia u niekoľkých jedincov v plodu. Známky polyvitaminózy sa stanú hnačkou, kŕčmi, letargiou a strata hmotnosti kurčiat.

Je normálne, ak od prvých dní života dostane kurenie všetky vitamíny v ich prirodzenom stave. Dostatočná bude 30 gramov rôznych vitamínov na osobu a deň.

Voľne rozpustná kompozícia polyvitamínových kyselín sa pridá ku kurníkom. Je to biologicky aktívna prísada odporúčaná všetkými poľnohospodárskymi zvieratami a hydinou, ale v rôznych dávkach. Kompletný komplex účinných látok je vhodný a účinný pri aplikácii:

 • Vodná forma vitamínov sa absorbuje rýchlejšie a lepšie sa absorbuje v tele;
 • vyvážené zloženie;
 • nevyžaduje dodatočné použitie iných dávkových foriem vitamínov, najmä D;
 • prispieva k účinnému tráveniu krmiva a prírastku hmotnosti.

Preventívnym činidlom, ktoré zabraňuje zápalu gastrointestinálnej sliznice, je prípravok metronidazol pre kurčatá. Používajú sa vo vode rozpustné tablety alebo prášok. Tento liek nemá vedľajšie účinky.

Aké sú choroby príznakov a liečby kurčiat?

Na prvý pohľad je pre laikov ťažké rozlíšiť medzi fyziologickými chorobami spojenými s chybami v starostlivosti a infekčnými chorobami. Prvým príznakom infekčných ochorení bude nárast teploty u kurčiat.

Protokol je naprogramovaný tak, aby dievčatá boli vyvezené do dvoch mesiacov. Potom sa začne zamyšľať. Mesačné kurčatá sa považujú za prispôsobené nezávislému životu.

Neprenosné choroby kurčiat súvisia s starostlivosťou:

 1. Prehriatie alebo ochladzovanie miesta je nebezpečné pre kurčatá do jedného mesiaca, pretože nemajú termoreguláciu. Takéto kurčatá sa pohybujú málo, zhromažďujú sa v pyramídach, majú znaky ARI. Je potrebné nastaviť režim vykurovania a pridať teplý nápoj. Ak je povolené prehriatie, dajte mláďatá do tieňa a naplňte misku na pití, zvyčajne sa prehria, ak nie je voda.Dodržiavanie teplotného režimu ochráni kurčatá z ARVI
 2. komorová svalová atrofia tváre kurčatá jesť múku homogénny krmív a nedostatku minerálnych doplnkov v podobe kamienkov. Kurčatá jedia a pijú po celú dobu, ale schudnúť. V podstielke opustí nevyvinuté jedlo. Je potrebné zaviesť do dávky droblenku a minerály. Zmeňte stravu.Atrofia svalového žalúdka
 3. Znepokojenie sa prejavuje vo veku jedného mesiaca. Príčinou môže byť hrubé neštandardné krmivo, špinavá voda na pitné a neškodné podmienky v hydinárni. Zvracanie, nevoľnosť, hnačka, poruchy trávenia spôsobia, že kuracie mäso zomrie. Liečba antibiotikami, kŕmenie nahradiť, zahrnúť do stravy tvaroh a sušené mlieko. Pite s prídavkom manganistanu draselného alebo sódy na pečenie.zažívacie ťažkosti
 4. Kurčatá môžu kŕmiť skladované chemikálie na dostupnom mieste, jedovatosť pre hlodavce alebo získať prebytok bežnej soli. Je možné spájať vták manganistanom draselným, mliekom, ale častejšie kuriatko zomrie.
 5. Kanibalizmus u kurčiat sa vyskytuje z mnohých dôvodov. Napätá miestnosť alebo príliš jasné svetlo môže spôsobiť agresivitu. Jedným z dôvodov je nesprávna strava. Ak je tela dieťaťa prasknutá, rana by sa mala dezinfikovať a urobiť neviditeľnou. V extrémnych prípadoch sa musí vysádzať kura. Prečo sa kurčatá začnú rasklevyvat navzájom, experimentálne nastaviť. V strave pridajte kostnú múčku, droždie, byliny. Použite terapeutický liek aminazín. Odborníci odporúčajú vykonávať debikiirovanie zobáky, v ranom veku postup je bezbolestný.kanibalizmus
 6. Dôsledkom podvýživy môžu byť aj iné prejavy. Prečo sa mláďatá dostanú na nohy? Tento problém súvisí s nedostatkom vápnika v krmive. Avšak, rachity môžu mať rovnaké príznaky. A to je spôsobené nedostatkom vitamínu D a obsahom kurčiat v tmavej, tesnej miestnosti. Aby sa zabránilo chorobe, stačí kŕmiť zvieratá špeciálnymi kŕmnymi zmesami s úplným súborom vyvážených prísad od prvých dní.

Kurčatá klesnú na nohyMedzi infekčné choroby patrí všetok hnačka. Ako na liečbu u kurčiat hnačka závisí od farby vydeleny. Hnačka vedie k dehydratácii, oslabuje telo. Nebezpečenstvo bielej hnačky naznačuje prítomnosť tyčiniek salmonely v miestnosti. Šírenie choroby je preplnené a zlá hygiena. Hnedá penivá hnačka je spôsobená infekciou a nazýva sa jej kokcidióza. Po ošetrení chorých mláďat by mala byť zničená, hydinárna je dezinfikovaná. Zelený hnačka môže byť infekčná alebo je dôsledkom nedostatočnej kvality jedla. Krvavá hnačka je liečená prípravkami Avatev a Baytril.

V každom hnačky treba izolovať, a potom pokračovať sa má liečiť, celkový obsah miesta čistiť a dezinfikovať chorá kurčatá.

Infekčné ochorenia sú sprevádzané vysokou horúčkou. Ak je kurča oddelené od balenia a stojí nehybne, dusením, musíte ho skontrolovať. Bežnou chorobou je tífus, ktorý postihuje kuriatko od veku dvoch mesiacov. Zmení až 60% plodov. Na prevenciu používajte antibiotiká a ružový roztok manganistanu draselného.

Infekčná chorobaParatyphus alebo salmonelóza je bežné ochorenie u kurčiat vo voľnom výbehu. Môžu nakaziť holuby alebo čajok, byť blízko. Po prvýkrát sa ochorenie nezobrazuje, ťažko sa liečiť potom, stád útok je až 70%. Kiahne sa nedajú vyliečiť. Piaty deň ochorenia sa na tele a blízko zobák objavia žlté rastliny, v zobáku sa objaví vyrážka.

záver

Ak chcete pestovať zdravé mladé zvieratá a vyhnúť sa výpadu, musíte dodržiavať podmienky zadržania, používať benígne potraviny a vitamínové doplnky. Pri kontrole je potrebné odmietnuť kurčatá s nevýznamnými odchýlkami. V izolátore poskytnite dodatočnú starostlivosť a ošetrenie oslabených kurčiat.

Profylaxia chorôb u kurčiat od nuly do 60 dní – video

Ako sa vysporiadať s lepením – video