veterinárna súprava prvej pomoci pre kurčatá na brojlery
Vyliahnuté mláďatá, brojlery, opustili svoju sterilné dom a skončil vo svete, kde nie je tak príjemné ako v inkubátore alebo pod krídla sliepky. Prichádzajú na pomoc novým antibiotikám Baytril, návod na použitie pre brojlery uzavreté v obale, musia byť dodržané. Táto odroda kurčiat sa získava prechodom mäsových plemien. Bez včasnej veterinárnej starostlivosti sú kríže odsúdené na smrť, ich odolnosť voči životnému prostrediu sa nevyvíja.

Ako pestovať kurčatá bez straty

chov kurčiat brojlerovInfekcie a ochorenia často postihujú krehké telo kvôli nesprávnej starostlivosti. Preto je dôležité poznať najnebezpečnejšie príznaky chorôb a pravidlá starostlivosti o dobytok. Kuracie mäso musí byť transplantované do broodora s teplotou 30 S prítokom čerstvého vzduchu as príjmom kyslíka sa kura zlepší. Teplota v broodera, osvetlenie je udržiavané v súlade s rozvrhom vývoja otravné.

Je dôležité si uvedomiť, že v prvý deň je kura sterilné nielen zvonka, ale aj vo vnútri. Nemá dostatok enzýmov a baktérií na trávenie jedla. Preto sa jedlo a nápoje podávajú bez prebytku, aby sa nestrácali v slabom gastrointestinálnom trakte.

Ak prežijete režim, vitaminizujte krmivo, kurčatá rastú rýchlo, zvyšujú hmotnosť 50-krát za mesiac. Pre 1 kg hmotnosti budete musieť minúť 2 kg krmiva. Pre rýchly vývoj a zdravie sa vykonáva prevencia. Ale pri najmenšom podozrení na túto chorobu je kura izolovaná, začína boj o prežitie.

Lekársku súpravu prvej pomoci pre kurčatá na brojlery

liečebné prípravky pre brojleryPrípravky určené na prvú pomoc by sa nemali používať márne. To platí najmä pre antibiotiká.

Nespravodlivé používanie liekových foriem vedie k závislosti, porušuje svoju vlastnú imunitu, odmieta pracovať s gastrointestinálnym traktom.

Baytril

BaytrilVšetky antibiotiká používané v súlade s pokynmi na použitie pre brojlerovacie kurčatá Baytril.

Prípravok Baitril sa predáva vo forme 10% roztoku žltej farby. Mikróby sú zničené účinnou látkou – enrofloxacínom.

Liečivo pôsobí na gramnegatívne a grampozitívne mikróby. K takýmto chorobám nesú:

 • colibacteriosis;
 • enteritis;
 • mykoplazmózy.

Používa sa v množstve: 50 ml lieku zriedeného v 100 litroch vody. S malým počtom hospodárskych zvierat – 5 kvapiek na liter vody. Po troch týždňoch, ak ochorenie prechádza do chronickej formy, sa dávka zdvojnásobí.

Návod na použitie Baytril pre brojlerov vyžaduje Odsávacie vodu s antibiotikami vedenie po dobu 3 dní, po týždňovej prestávke sa po 5 musí byť daná vitamínové komplexy pre obnovenie črevnej mikroflóry.

Liek je účinný pri infekciách zmiešaného typu, salmonelózy, ale nie je použitý na streptokoky, pretože nie je účinný.

Nemôžete súčasne používať:

 • mikrolidy;
 • tetracyklín;
 • chloramfenikol;
 • Marekovej vakcíny.

Uchovávajte a aplikujte drogu v prísnom súlade s pokynmi.

Ditrim

kokcidióza u kurčiatDvojitá kompozícia obsahuje 4% trimetaprín a 20% sulfadizín. Na farmách, tento nízko toxický liek lieči kocksdiózu a eimériózu u brojlerových kurčiat. Tieto dva komponenty postupne vzájomne posilňujú. Pre kurčatá sa liek používa na penenie a intramuskulárne injekcie. V tomto prípade nie je zápal na mieste injekcie, produkty rozpadu sa vyberú do 24 hodín.

Výhody Ditrim:

 • účinné prostriedky na liečbu;
 • patogény nevytvárajú rezistentné kmene, môžu byť použité na preventívne účely;
 • Nízka toxicita patrí do skupiny 4 nebezpečenstva.

Vápnik Borgluconate

glukonát vápenatýLiečivo sa používa pri prvom príznaku nedostatku vitamínu. Keď brojlery padajú na nohy bez príslušných znakov – zriedkavé extrakty z očí, špinavé perie. Glukonát vápenatého bóru pre brojlery je komplexný prípravok, sterilný, na subkutánne injekcie. Obsah v 1 litri:

 • glukonát vápenatý – 200 g;
 • kyselina boritá – 18,5 g;
 • komplexná soľ 10-vody tetraborátu – 13 g.

Liečivo so subkutánnou injekciou nemá dráždivý účinok. Jeho podávanie stimuluje metabolizmus, má protizápalový účinok a zlepšuje činnosť srdcového svalu.

Tromeksin

Liečivo v prášku sa rozpustí vo vode z výpočtu riedenia na prvý deň ošetrenia 2 g na 1 liter vody. V 2. a 3. dňoch sa koncentrácia zníži dvakrát. Ak príznaky nezmiznú, sedimentácia trvá ďalších 2 dní.

Aplikovať liek Tromexin na infekčnú hnačku:

 • bakteriálna enteritida;
 • colibacteriosis;
 • salmonelóza.

Ak sledujete dávkovanie, nie sú vedľajšie účinky. Treba presne dodržiavať pokyny.

amprolium

kuracie kojenieLiečivo je úzky. Používa sa na liečenie a prevenciu kokcidiózy kurčat brojlerov a mladých kurčiat. Liečivo je vo vode rozpustný komplexný prášok obsahujúci 30% účinnej zložky a 70% laktózy. Účinná látka amprolium zostáva účinná počas 5 rokov za predpokladu, že je správne uskladnená. Aplikujte drogu ako prísadu do suchých potravín. Prášok ničí parazity kokcidnej série tým, že nahradí úzky vitamín B1, čím narušuje rovnováhu uhľohydrátov. Bunky slizničnej tunicky vtáčej gastrointestinálnej sústavy nenechajú účinnú látku vo vnútri a vylučujú sa z tela s výkalmi.

Pre kurčatá sa prášok pridáva do krmiva alebo do vody v súlade s pokynmi.

metronidazol

Liečivo je dostupné vo forme prášku alebo tabliet. Účinná látka sa dobre rozpúšťa vo vode. Pri spájaní kurčiat je lepšie zakúpiť práškovú formu. Metronidazol nemá vedľajšie účinky, ale účinne ničí infekciu – Trichomonella. Liečivo sa odporúča používať na prevenciu trichomoniázy.

Baykoks

baykoksLiečivo je nevyhnutné na prevenciu a liečbu všetkých foriem kokcidiózy. Účinná látka tetrazuril pôsobí selektívne na patogény vo všetkých štádiách vývoja, dokonca aj v intracelulárnom období. Kompozícia sa pridáva do nápoja a krmív, a to aj v kombinácii s vitamínovými prípravkami. Použite Baikos podľa pokynov na použitie pre brojlery spolu s inými liekmi podľa pokynov veterinárneho lekára. Predpísaná je na úrovni kokcidie v vrhu 10-20 tisíc / g.

Na pitie použite 1 ml 2,5% roztoku Baikos na 1 liter vody. Roztok použite po dobu 2 dní.

Po 48 hodinách sa pripraví čerstvý roztok. Ak sú zlepšenia menšie, po 5 dňoch sa môže liečba opakovať.

trisulfona

kurčatá potrebujú pomocAplikujte liek na liečbu kokcidiózy. Požitie lieku spomaľuje metabolizmus v tele, blokuje produkciu nukleových kyselín, mikróby sú usmrtené. Choroby sú vyliečené:

 • pasteurelózy;
 • kokcidióza;
 • colibacteriosis;
 • salmonelóza.

K nápoju sa pridáva trisulfón. Zrieďte 200 g prášku na 100 litrov vody alebo 1 ml suspenzie na 1 liter vody.

Vitamínové prípravky

vitamínu A v potravináchKeď je nedostatok vitamínov pri kŕmení brojlerov, začnú sa objavovať neinfekčné choroby, vyjadrené rôznymi vonkajšími príznakmi. Preto je použitie tetrahydrokitónu a trivitamínu P na preventívne a liečebné účely povinné. Kompozícia obsahuje vitamíny – A, D, E, ktoré sú najvýznamnejšie vo vývoji kurčiat.

Vitamín A zvyšuje odolnosť tela voči vonkajším faktorom. Vitamín D je potrebný pre dobrú asimiláciu vápnika. E – zlepšuje zrak. Trivitamín II sa pridáva do krmiva, pretože sa absorbuje v olejovom médiu.

Tetrahydrovit slúži na liečbu nedostatku vitamínov, navyše obsahuje vitamín C. Kotle sú pridávané vitamínom pre pijanov s oneskorením v množine hmoty. Užívajte drogu pod podmienkou vyváženej stravy pod dohľadom veterinárneho lekára.

Uvedené liečivé látky by mali byť vždy v skrini na lieky, nemali by sa však zneužívať.

Veterinárna súprava prvej pomoci pre brojlery – video