Ako kŕmiť kačice: vlastnosti stravy doma

Kŕmenie kačiceMedzi domácimi hydinovými kačicami sú považované za nenáročné a veľmi nezávislé domáce zvieratá, ale nie je možné dosiahnuť dobrú produktivitu iba s jedlom extrahovaným na zemi. Ako kŕmiť kačice tak, aby čo najrýchlejšie ukázali svoje najlepšie strany, vyrastali zdravé a trvalé?

V prírode, vodné vtáky konzumujú šťavnaté rastlinné potraviny, nepozerajte hmyz, malé ryby, korene a trávy. V ponuke sú nevyhnutne zahrnuté drvené mušle, piesok a štrk. Strava kačiek by mala byť taká rôznorodá ako v domácnosti. V tomto prípade musí chovateľ hydiny vziať do úvahy, že cieľom pestovania je výkrm dobre kŕmených hospodárskych zvierat, dosiahnutie vysokej produkcie vajec a získanie životaschopných silných kačic. Preto je kŕmenie kachen v hospodárstve bohaté, vyvážené v nutričnej a energetickej hodnote a uspokojujúcejšie.

Ako kŕmiť domácu kačicu: obilniny

Kačica s kačicami hľadajúc jedloZákladná sadzba pri zostavovaní dávky kačiek na súkromnom statku sa vykonáva na obilninách. Zrná rôznych kultúr obsahujú:

 • mnoho sacharidov, ktoré poskytujú dostatočnú energiu pre vtáka;
 • proteíny, ktoré sú základom štruktúry svalovej hmoty;
 • vlákna;
 • vitamínov a minerálnych solí.

Na krmivách s prevládajúcim obsahom obilnín sú kačice rýchlo zosilnené a rastú a správne vybrané zrno je ľahko stráviteľné a obľúbené sú aj mladé aj dospelé vtáky.

Z obilnín majú skúsení chovatelia hydiny preferovať kukuricu, ktorá obsahuje malé množstvo vlákniny, ale ktorá ľahko doplňuje potreby kačiek v energii a obsahuje karotén. Zloženie zmiešaných krmív pre kačice môže zahŕňať až 50% zŕn tejto plodiny. Ak sa zmes pripraví pre mladých, obsah kukurice sa zníži približne o 10%.

Zloženie krmivaV pšenici, druhej najpopulárnejšej a najcennejšej plodine, existuje viac bielkovín a veľa vitamínov B. Pri výkrmových kačiach môže drůbežár podniknúť asi tretinu objemu potravy konzumovanej vtákmi.

V priebehu kurzu nie je len drvené zrno pšenice, ale aj múka hrubého brúsenia. Je lepšie ho pridať do vlhkých múrov.

Aspoň pšenica je cenným jačmenom, ale škrupina zŕn tejto kultúry je mimoriadne slabo stráviteľná a môže spôsobiť nezdravé kačice. Preto sa odporúčajú kurčatá dať drvené a lúpané obilniny av strave starších kačíc je užitočné zahrnúť naklíčené zrná, ktorých užitočnosť a nutričná hodnota je oveľa vyššia.

V strave pre kačice môžete pridať ovos. Táto kultúra je lídrom v obsahu obilných tukov, veľa z nich a vitamínov, aminokyselín proteínov. Ale aby sa z takejto potraviny mohol ťažiť, chovateľ hydiny sa musí starať o čistenie zrna z prakticky nedobytných škrupín.

Lusčeky sú známe svojim vysokým obsahom bielkovín, ktorý je napríklad v hrášku okolo 20%. Avšak kačice sú relatívne ľahostajné k takejto potravine, takže v ponuke sa zavádza do drvenej formy a nie viac ako desatina celkového objemu dávky.

Ako kŕmiť kačice doma? Čo okrem obilia prinesie výhody pre hospodárske zvieratá?

Nezabudnite na jedlo a koláč. Obsahujú po spracovaní semien oleja, draslíka a fosforu veľa, ako aj potrebné na rast kačacích bielkovín. v ponuke pre hydinu môžu tieto produkty z rôznych olejnatých semien predstavovať až 10% objemu daných obilnín.

Od veku troch týždňov môžu kačice dostať cukrovú repu bohatú na uhľohydráty. Lacné a užitočné otruby. Tento produkt obsahuje veľa bielkovín, ale keďže základom otrúb je drsné vlákno, je dôležité, aby sa nepreháňal. Jeho prebytok v strave kačiek vedie k problémom s trávením.

Od veku 10 dní sa ku kačacim pridáva kačica. Oni, podobne ako sušené a potom chlieb namočené vo vode, sú nádherným zdrojom vitamínov B.

Šťavnaté krmivá pre kačice

Okrem kukurice kačice konzumujú veľké množstvo trávyZelená krmivo pre kačice – obľúbená je vždy požadovaná druh jedla. V prírode av letných prechádzkach vták dychtivo jesť šťavnatú vodnú vegetáciu obsahujúcu množstvo stopových prvkov, bielkovín a vitamínov. Čo kŕmiť kačice, ak nemajú prístup k prírodnému rybníku?

Feathery ponúka predbežne zbierané kačacie kačice a iné plodiny a nezabudnite na výhody bylín, ktoré sú vždy na takmer každej lokalite. Sú to:

 • žihľavka, ktorá by pred vyprázdňovaním domácich kačíc mala byť spálená vriacou vodou;
 • hrach, lucerna a ostatné kŕmne strukoviny;
 • ďatelina.

Kačice sú radi, že jedia šťavnaté zeleninové plodiny, napríklad karoténa bohaté na džúsy a mrkvu, rovnako ako takmer všetky druhy kapusty, hlávkového šalátu a zelenej cibule.

Melóny a koreňové plodiny musia byť rozdrvené pri kŕmení kačiek. Ak v ponuke sú zemiaky a cukrová repa, sú predvarené.

Krmivo pre kačice živočíšneho pôvodu

Domáce kačice nie sú možné bez pridania produktov živočíšneho pôvodu. Je to výborný zdroj bielkovín, vápnika a ďalších, nenahraditeľný pre správny vývoj elementov vtákov. Vodné vtáky sú dobre vnímané do stravy rýb a mäsokostnej múčky. Môžete pridať mleté ​​mäso z mrazených rýb, sekaného a tepelne spracovaného mäsového odpadu.

Už od prvých dní života sú kačacie kŕmené syry s nízkym obsahom tuku, potom sú do potravín zahrnuté aj iné mliečne výrobky. Poskytujú telu mláďatá vápnik a ľahko stráviteľný proteín.

Minerálne prísady v strave kačiek

V strave vtákov musia byť minerálne doplnkyVápnik je životne dôležitý pre všetky druhy hydiny. Nie je to len stavebný materiál pre kostný systém, ale aj prvok, ktorý sa vo veľkom množstve spotrebúva vrstvami, aby vytvoril pevný plášť. Ako kŕmiť domácu kačku, aby ste nahradili tieto výdavky?

Ponúka sa:

 • drvená vaječná škrupina;
 • škrupina, starostlivo rozdrvená a pridaná do zväzkov;
 • krieda;
 • kostnej múčky.

Ak solené potraviny nie sú zahrnuté v strave kačiek, soľ, ktorá je zdrojom sodíka a chlóru, sa uvádza samostatne.

Navyše, ako nevyhnutný minerálny doplnok nevyhnutne ponúkajú hydinu veľký, umývaný piesok alebo malý štrk. Tieto nepožívateľné, zdanlivo zložky menu sú pre kačice nesmierne dôležité, pretože poskytujú rýchle trávenie hrubého krmiva a obilia.

Minerály nie sú zmiešané s krmivami pre kačice, ale sú nalievané do samostatných nádob, ktoré sa musia neustále monitorovať.

Kŕmenie domácich kačíc v závislosti od sezóny

Od polovice jari, počas leta a väčšiny jesenného obdobia je kŕmenie domácej kačice čo najrôznejšie. Ak má vták prístup do nádrže, nezávisle odoberie požadované denné množstvo krmiva.

To však nezbavuje zodpovednosť chovateľa hydiny. Docking je stále potrebné. Čo kŕmiť kačice, ktoré sa vracajú domov z pasenia?

Približná strava dospelých kačícKačice obsiahnuté v perách sa kŕmia štyrikrát denne. Dve krmivá sú mokré krmivá v kombinácii so zeleninou a dve ďalšie jedlá sú obilné zmesi a krmivo pre kačice. Vták, ktorý extrahuje časť potravy samotnej, musí dostať obilniny a bielkovinové zložky stravy.

Zvláštnosťou letného kŕmenia kačiek je prísne sledovanie príjmu potravy. Časť sa vypočíta tak, že po jednom priblížení sa kŕmne žľaby vyprázdnia, inak zostávajúce zvyšky spôsobia vážne infekcie medzi hospodárskymi zvieratami.

Kŕmenie kačiek v zimeS nástupom studenej sezóny sa výraz “pokrmy” v ponuke domácich kačiek výrazne znižuje. Čo v tejto ťažkej dobe jedia kačice? Pre vtáka chýba vitamín a minerálne soli, ponúka siláž bylín a rozdrvenú zeleninu, rovnako ako bylinnú múku a dusené seno. V strave kačice nevyhnutne zahŕňať krmivo pre zvieratá, varené zemiaky a výživné zrná zmesi.

V chlade je kŕmenie domácich kačíc vypočítané tak, že potraviny pokrývajú výdavky na telo nielen na rast, ale aj na otepľovaní.

Zhodnocovanie nosníc a výkrmových kačíc

Domáce kačice so zameraním na mäso sú skoré dozrievanie a pre najproduktívnejšie výkrm vyžadujú špeciálnu stravu takmer od narodenia.

Kŕmenie kačice od narodenia do dvoch mesiacov

Čím rýchlejšie vták zhromažďuje smrteľnú hmotu, tým bude mäso jemnejšie. Preto by mala byť ponuka na vykrmovanie kačíc čo najrozvinutejšia a najrozmanitejšia, vrátane bielkovín na vytvorenie svalovej hmoty a uhľohydrátov, minerálov a vitamínov.

Denný príjem kŕmnych kačiekNesushki potrebujú svoju “strave”, ktorú prepravujú vtáky 20 dní pred začiatkom znášky. V strave tejto kategórie sa vtákom injektuje viac koncentrátov a potravy bohaté na bielkoviny. Osobitná pozornosť sa venuje doplňovaniu tela vápnikom, zabezpečuje rastúce potreby kačiek vo vlhkosti a podiel zelených, hrubých a šťavnatých výrobkov sa znižuje.

V ponuke vrstvenia je kukurica obsahujúca mnoho aminokyselín a kvasiniek účinných látok.

Kŕmenie malých káčátkov – video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector