Kŕmenie včiel na jarJarné kŕmenie včiel pred lietaním zvyšuje produktivitu maternice. Ak chcete podať mladé včely, prežitie hummers by malo byť silné a plné. Materská prasnica sa zameriava na možnosť pracovníčok, aby zadržali potomstvo. Čím rýchlejšia rodina rastie, tým je produktívnejšia pri hlavnom zhromažďovaní medu.

Typy a načasovanie kŕmnych včiel na jar

Kontrola úľového a jarného krytuCieľom včelára je získať najväčšie množstvo produktov z každého úľa počas obdobia hlavnej zbierky medu. Hromadenie kvetov rastlín v každom regióne sa vyskytuje v rôznych časoch. Práve v tomto bode by roj mal byť najpočetnejší a najsilnejší. Maximálny výnos pracovných včiel v plodu sa dosiahne po 85 dňoch od začiatku znášania vajec. Každý včelár sa sám rozhodne o načasovaní jarných včiel, pričom sa zameria na skúsenosti a poveternostné podmienky. Zloženie krmív závisí od riešenia problému:

  • kŕmenie pred prvým letom;
  • povzbudenie vrchného obväzu “na srdci”;
  • stimulácia pre odchod;
  • zavedenie preventívnych a stimulujúcich prísad.

Pri príchode prvého úplatku nemusí byť rodina kŕmená, mechanizmus biologickej regulácie vstúpi do prevádzky a maternica je stimulovaná na intenzívne očkovanie. Pre oslabené rodiny je úloha udržania teploty v hniezde a lietaní nepredstaviteľná kvôli malému počtu jednotlivcov. Potrebujú pomoc, kŕmenie jarných včiel s cukrovým sirupom. Ale za žiadnych okolností z kŕmenia nie je vytvorený komoditný med. Preto na jar musia byť podávače malé.Včely jedia cukorný sirup

V spoločenstve včiel, ako ľudia, môžu byť nájdené včely zlodeja. Preto na jar nie je potrebné v blízkosti úľov vylejeť pozostatky sirupu na zemi, nechajte sladké rámy. Leto by malo byť otvorené pre 2-3 včely, aby nevznikli včely z inej včelí. Okolo úľov by malo byť čisté.

Pri vytváraní hniezda na jar, včelár opustí rám s mopsom a plodom. Medové rámy sú umiestnené za membránou. Včely zohrejú dobytku dobre a kŕmia sa medom, napodobňujúc úplatky. Počas tohto obdobia sú bielkovinové potraviny potrebné na úplný rozvoj lariev a včiel pracovníkov. Význam bielkovinového krmiva pre plod preukazuje štúdiu závislosti počtu lariev na zložení krmiva pre február, marec podľa Boren:

Ďalšie zvyšovanie počtu jedincov v úrade závisí od prvého plodu. Preto je také dôležité mať zásobu pergie a peľu pre jarné kŕmenie včiel.

Stimulácia včiel pri odchode

Stimulácia včiel pri odchodeSlnko je horúce, objavili sa prvé kvety a je čas, aby boli úly vystavené čerstvému ​​vzduchu. Pri teplotách nad 10 stupňov už môžu včely z včelstva vylievať. Po prvom lete, keď včely vyčistili svoje vnútornosti z stolice, sa používa tekutý obväz vo forme cukrového sirupu. V závislosti od toho, ako sa uskutočnil prvý let v podobe stolice, včelár určuje zdravie včiel. Do pripraveného liečiva sa môže pridať liek alebo stimulant.

Ako správne pripraviť a nakŕmiť sirup cukrovej repy na jar, pozrite si video:

Sila a zdravie rodiny možno určiť intenzitou stravovania hnojením. Dlho je známe, že silný zdravý pracovník dobre jesť.

Pri pestovaní 1 kg vrhu je potrebné vynaložiť energiu, prideliť 1 kg medu a 1,5 kg peľu. Ak chcete získať med, prináša peľ opakovane posunutý z jedného rámu do druhého, bodne ho bodnutím, až kým sa nedosiahne med. Preto v období zberu medu by malo byť dostatok voľných buniek.

Odrody kvapalných obväzov

Tekutý vrchný obväzHneď ako včel ochutná sirup, vytiahne z úľa. Preto sa tekuté hnojenie podáva za stálych poveternostných podmienok a iba v teplom stave. Môže to byť:

  • cukrový sirup rôznych koncentrácií;
  • cukorný sirup s prídavkom stimulantov;
  • cukrový sirup s prídavkom vitamínov alebo liekov.

Všetci včelári robia na jar hnojenie včiel s cukrovým sirupom. Pripravte to jednoducho. Cukorový piesok sa naleje s nameranou časťou vriacej vody a dôkladne sa premieša, kým sa nerozpustí v smaltovaných miskách. Môžete získať kvapalný, stredný a hustý sirup s použitím iného množstva cukru. Po ochladení na teplotu čerstvého mlieka je sirup pripravený.

Related  Kŕmenie teliat od narodenia a do 3 mesiacov

Na kŕmenie použite podstavec a horné podávače. Je dôležité, aby sa čerstvý sirup nalial do čistej nádoby. Časť je vybraná takým spôsobom, že dôjde k úplnému jedlu. Nie viac ako pol litra sirupu sa naleje do žľabu nad rámom. Pre slabé rodiny by sa časť sirupu pre včely na jar mala znížiť, ale častejšie.Slabé rodiny sa kŕmia častejšie v malých porciách

Jarná stimulácia plodu s použitím kobaltu v kvapalnom sirupu je účinná. Len 8 mg kobaltu na liter vrchného obväzu umožňuje zvýšiť výkrm o 20%. Obsiahnutý kobalt v špeciálnych prípravkoch povolených v včelárstve – Viaczložková kŕmna doplnková látka DKM a “Pchelodar”. Pripravený na sirup z borovicového ihličnatého je stimulujúci a vitamínový doplnok.

Ak sa na prvom lete zistí, že včely trpia hnačkou, je potrebné použiť liek Nosemat. Ochorenie sa nazýva nosematóza. Aby sa zabránilo tejto chorobe, do sirupu sa pridajú 3 g kyseliny octovej na kilogram sirupu.Stimulovať plod v sirupu, kobalt

Jarné ťažkosti a materiálne náklady včelára splatia stokrát veľký úplatok zdravému rodinnému príslušníkovi.

Jarné kŕmenie medonosných včiel – video