zasklená veranda vidieckeho domuVidiecke domy a vily sú často doplnené o terasy a verandy na susednom území. Zasklenie verandy zvyšuje pohodlie, chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia a dáva pocit jednoty s okolitou prírodou.

Verandy a terasy vykonávajú podobnú funkciu, ale majú určité štrukturálne rozdiely. Terasa – platforma s nezávislým základom. Môže byť buď úplne otvorená alebo zasklenená. Veranda – vždy susedí s domom a má s ňou spoločný základ.

Typy zasklenia

V závislosti od toho, aké funkcie má zasklenie stránok vykonávať, je zvolený jeho typ.

Studené a teplé

studené zasklenieVšetky typy zasklenia sú rozdelené do dvoch hlavných skupín: studené a teplé. Keďže systém zasklenia za studena má iba ochrannú povahu, nepoužíva sa, keď je potrebné vyhrievať miestnosť. Táto verzia zasklenia verandy a terasy chráni pred prachom a vetrom, ako aj odtieňmi od slnečného žiarenia v horúcich dňoch.

Jednou z možností je použitie jednotlivých okien a drevených rámov. Dlhšiu životnosť a vysoký výkon poskytujú hliníkové posuvné konštrukcie.

teplé zasklenieTeplé zasklenie má veľké funkcie. Vytvára nielen oplotenie, ale aj tepelne úsporné vlastnosti, ktoré umožňujú vytvoriť príjemnú mikroklímu. Kvôli vytvoreniu obytného priestoru sú okná verandy na dachu vybrané s vysokou spoľahlivosťou a dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Inštalácia takého systému musí špecialisti dodržiavať všetky potrebné požiadavky. Vzhľadom na ich požiadavky na výkon a inštaláciu ide o zložitejšie konštrukcie vyžadujúce profesionálny prístup k inštalácii.

Na zasklenú verandu môžete stráviť čas za každého počasia.

Čiastočné a nepretržité

V závislosti od toho, aké požiadavky sa vyžadujú, zasklenie verandy a terasy je plné alebo čiastočné. Full vám umožňuje vytvoriť plnohodnotnú uzavretú miestnosť so studenou alebo s teplým zasklením. Čiastočná – jednoduchšia verzia, v ktorej sú funkčné požiadavky oveľa nižšie.

Pri kúpaní na terasu je možné aplikovať nielen štandardné systémy, ale aj organizovať teplú podlahu.

Bezrámové zasklenie

bezrámové zasklenieCelý dojem z otvoreného priestoru poskytuje bezrámové zasklenie verandy. Tento prístup k dizajnu verandov začína históriou sedemdesiatych rokov. Tento druh zasklenia vyzerá jednoducho a moderne. V srdci sú priehľadné sklenené povrchy s vysokou pevnosťou až do hrúbky 1 cm.

Sklenená veranda je vytvorená princípom tesne umiestnených plôch s tesnením na kĺby. To vám umožní dosiahnuť potrebnú tesnosť a zabrániť vniknutiu dažďa a prachu. Upevnenie sa vykonáva pomocou hliníkových prvkov na hornej a spodnej časti otvoru.

Napriek vonkajšej ľahkosti a krehkosti sa tento typ zasklenia vzťahuje na pevnú látku. Bezrámové zasklenie verandy a terasy má ochranu proti náhodnému orbe. Vybavené špeciálnymi zámkami, takéto okná a dvere sú chránené pred hackovaním. Špeciálne sklo, ktoré sa používa vo výrobe, má bezpečnosť, pretože prakticky nie je naozaj zlomené.

Medzi výhody použitia tvrdeného skla:

 • dobré prirodzené osvetlenie;
 • ochrana pred rozptýlením fragmentov počas rozbitia – sú zachované na fólii;
 • hygiena;
 • úsporný priestor;
 • nie sú náchylné na koróziu.

Z mínusov tohto spôsobu zasklenia treba poznamenať nízku hlučnosť a tepelnú izoláciu. Starostlivosť o takéto povrchy je nevyhnutná najmä – nie je možné používať agresívne čistiace prostriedky, noviny a tiež tuhé žuvačky.

Bezrámové zasklenie je obľúbené nielen pri usporiadaní verandí, ale aj v kanceláriách a nákupných a zábavných komplexoch.

Posuvný systém

posuvný zasklievací systémObzvlášť relevantné v lete sú posuvné okná na verande. Ak je to potrebné, môže byť toto presklenie posunuté a uvoľnenie dodatočného priestoru. Podľa ich princípu fungovania sú takéto systémy podobné organizácii šatníkov s posuvnými dverami s vodítkami.

Nevýhody posuvnej konštrukcie sú nedostatok tesnosti. Z tohto hľadiska sú kĺzavé systémy vyžadované len za studena.

Výhody posuvných okien:

 • glazovaná veranda je ľahko čistiteľná;
 • dostatočná ochrana pred vetrom, prachom a dažďom;
 • Bezpečnosť prevádzky – absencia spontánneho orania.

Sklo môže byť aplikované nielen priehľadné, ale aj matné, farebné sklo alebo reliéf. Okrem toho je možné ho aplikovať na tónovanie, tlač fotografií alebo kreslenie.

Samotné posuvné systémy môžu byť vyrobené z takýchto materiálov:

 • hliník;
 • strom;
 • PVC;
 • polykarbonátové sklo.

Posuvné systémy sú dobre kombinované s horizontálnymi žalúziami a rolety.

portály

portályPre malé kvadratúrne verandy je možné usporiadať systém posuvných portálov. Jedná sa o ťažké a pevné konštrukčné prvky z dreva, PVC alebo hliníka. Zvyčajne sú ovládané z konzoly.

Pre zasklenie verandy je možné montovať portály kombinovaného typu:

 • posuvné skladanie;
 • Zdvíhanie a posúvanie;
 • paralelne posuvné;
 • posuvné skladanie.

Typy materiálov

Pri výbere okien na verande je potrebné zabezpečiť dobrú cirkuláciu vzduchu, slnečné svetlo a siete proti komárom.

Hliníkové konštrukcie

zasklenie z hliníkaHliníkový profil je ľahký a pomerne nízka cena. Výhody použitia tohto materiálu zahŕňajú odolnosť proti korózii a korózii. Farba profilu sa dá vybrať v závislosti od požiadaviek dizajnu a osobných preferencií.

Na základe hliníka profil systému môže byť dvoch typov:

 • posuvné;
 • hojdačka.

Štýlový a moderný dizajn a schopnosť vytvárať komplexné dizajny umožňujú pre domácnosti urobiť glazované verandy a terasy, a to nielen funkčné, ale aj atraktívne. Okrem toho je možné realizovať panoramatické zasklenie.

Práca používa úzky profil. Nevytvára podstatný tlak na základy, má dobrú svetelnú prenosovú kapacitu a je v súlade s akýmkoľvek typom povrchových úprav.

Bezpečnosť životného prostredia a nehorľavosť umožňuje použitie tohto materiálu v tesnej blízkosti krytu.

Mäkké okná

mäkké zasklenieNa základe silného a kvalitného PVC fólie sú vyrobené mäkké okná na verande. Táto možnosť je vhodná, ak potrebujete ponechať voľné miesto a otvoriť okenné otvory. Za týmto účelom sa film natočí a upevní v hornej časti. Ak chcete pokryť verandu z vetra a dažďa, plátno je rozvinuté.

Konštrukcia s použitím PVC fólie je celkom zapečatená, čo vám umožňuje používať verandu aj v zime, ak inštalujete ohrievač.

Podľa svojich vlastností má fólia vysokú odolnosť proti opotrebovaniu, je možné pracovať s mäkkými oknami po dobu najmenej 10 rokov pri akejkoľvek teplote vzduchu a ťažkých poveternostných podmienkach. Napriek tomu materiál vyžaduje čistý postoj:

 • nie je žiaduce sklopiť tkaninu pri teplote nižšej ako 15 stupňov Celzia;
 • musia byť chránené pred náhodnými poruchami.

Zvláštnosť výroby PVC fólie ukladá obmedzenie veľkosti panelu. Ak je potrebná šírka väčšia ako 140 cm, dve pásy sa spájajú metódou fixácie. V tomto prípade sa vytvorí viditeľný šev o šírke 30 mm. Ak chcete filmu fixovať po obvode, nechajte približne 50 mm. Ak je takto vytvorené dvere, do stredu sa vloží zips.

Typy spojovacích materiálov:

 • silikónové popruhy a závesy;
 • rotačné svorky (používajú sa na široké, až 5 metrové plátno);
 • zámok z mosadze alebo iného kovu (pre šírku do 2 metrov).

V závislosti od toho, či je konštrukcia určená na odstránenie, možno upevniť upevňovacie prvky:

 • na obvod plátna;
 • iba na troch stranách (strany a spodnej časti) a zhora z PVC je namontovaný na očkách;
 • v týchto prípadoch kód na spodnom okraji neposkytuje spojovacie prvky, je dodávaný s váhou.

PVC materiál nie je náročný na starostlivosť, čistenie môže byť vykonané s roztokmi mydla.

Polykarbonátové sklo

polykarbonátové zasklenieTrvanlivosť a estetika polymérových plastov sa používa v zasklievacích systémoch terás a verand. Je to odolný materiál, ktorý má dobrú prenosovú kapacitu svetla a je dobrou bariérou dažďa a vetra.

Flexibilné okná pre verandy sa môžu odlišovať farbou, hrúbkou, priehľadnosťou. Existujú dva hlavné typy materiálov: bunkové a monolitické.

Pozitívne vlastnosti materiálu zahŕňajú:
• ekologická kompatibilita;
• požiarna bezpečnosť;
• odolnosť proti nárazom;
• odolnosť voči poveternostným vplyvom;
• ochrana pred ultrafialovým žiarením;
• plasticita, ktorá umožňuje vytvárať konštrukcie s ohybom
• možnosť výberu odtieňov;
• dobrá tolerancia teplotných výkyvov;
• Ľahkosť.

PVC profily

PVC profilyVoľba v prospech tohto typu sa vykonáva v týchto prípadoch, kód verandy do domu s plastovými oknami by mal byť teplý, s možnosťou využitia v zime. K dispozícii je ďalšia možnosť výberu farby profilu.

Vytvorte taký systém pre jednotlivé merania.

odporúčanie

útulné miesto na odpočinokPri výbere zasklenia je potrebné brať do úvahy také dôležité body:

 1. Snaží sa zabezpečiť, aby prirodzené svetlo v miestnosti bolo dostatočné.
 2. Musí byť zabezpečený ventilačný systém.
 3. Zasklenie by sa malo zvoliť s prihliadnutím na starostlivo merané merania.
 4. Je žiaduce mať terasy na severnej alebo východnej strane domu.
 5. Otvorenie pohľadu z terasy alebo verandy by malo potešiť oko.

Pred konečným rozhodnutím o dizajne verandy a podobe jeho zasklenia by ste mali analyzovať všetky možné možnosti a zvoliť najvhodnejšie.

Možné možnosti presklenia v verandách – video