sekčné garážové dvereSúčasné garážové brány sú dnes medzi najoptimálnejšími možnosťami usporiadania takýchto budov. Majú svoje rozdiely, ktoré sa nakoniec prejavia v cene. Preto stojí za to bližšie sa zoznámiť s týmto produktom.

Štrukturálne prvky

konštrukcia sekčných dveríSekcionálne garážové dvere – plech vyrobený z kovu pozostávajúci z profilov. V konštrukcii sú vodiace lišty, vďaka ktorým sú spojené rôzne prvky. Pohyb brány ide zhora nahor, keď sa otvára do stropného priestoru a naopak pri zatváraní. Počas tohto procesu mechanizmus zdvihne každú časť – nasledujúci prvok sa skrýva za predchádzajúcim.

Sekcionálne garážové brány pozostávajú z:

 • ľan – má dve oceľové plechy, medzi ktorými je polyuretánová pena, ktorá pôsobí ako tepelný izolátor;
 • vodiaci profil ocele s držiakmi a ramienkami – prvý poskytuje zdvíhanie a spúšťanie brány a druhá ich upevnenie v krajnej hornej polohe;
 • pružinový systém – prispieva k vyvažovaniu čepele a poskytuje tiež ručné ovládanie brány.

Konštrukcia brány je pomerne jednoduchá, takže v prevádzke nebudú žiadne komplikácie. Hlavným výhodou je automatické ovládanie. To znamená, že majiteľ nemusí nechať auto neustále opúšťať a zatvárať bránu, čo výrazne skracuje čas.

druh

Výber garážovej brány je zodpovednou udalosťou, pretože nielen steny chránia auto pred nežiaducim počasím a ľudským dopadom. Preto si pred zakúpením dizajnu stojí za to zoznámiť sa s dostupným výberom produktov.

Sekcionálne garážové brány môžu byť:

 1. Vyrobené zo sendvičových panelov. Táto verzia vo svojom dizajne má dodatočnú vrstvu tesniacej hmoty, ktorá poskytuje ochranu pred zamrznutím. Hrúbka panelov priamo ovplyvňuje úroveň ochrany proti vlámaniu a energetickej účinnosti. Sendvičový panel pozostáva z dvoch oceľových plechov, medzi ktorými je polyuretánová pena. Tento typ brány má pomerne široký rozsah, a to ako vo veľkosti, ako aj v textúre s farbou.sekčné dvere z sendvičových panelov
 2. Vyrobené z panoramatického plátna. V tomto uskutočnení sa vo výrobe používa extrudovaný hliníkový profil. Na plátne sú priesvitné vložky.Sekčné brány z panoramatického plátna

Related  Budeme postaviť tehlový plot v našej vlastnej sile

Sekčné garážové brány je možné kombinovať. Takéto modely sa v sebe spájajú so sendvičovými panelmi a panoramatickými plátmi.

Existuje aj ďalšia klasifikácia podľa typu riadenia. Gates môžu byť plne automatické, na diaľkovom alebo ručnom ovládaní. Prvý typ má v jeho konštrukcii elektrický hnací mechanizmus, druhý typ môže byť vzdialený (pomocou diaľkového ovládania alebo mobilného telefónu) alebo stacionárne ovládanie, ale tretí typ bude vyžadovať fyzické úsilie na otvorenie garáže.

Čím je automatizovaný systém, tým drahšie to bude stáť. Je tiež dôležité venovať pozornosť výrobcovi spoločnosti, pretože čím presnejšie je značka, tým vyššia cena.

Výhody montáže sekčných dverí

Výhodou sekčných dveríGates garážová výťah sekcia získava popularitu. A sú tu aj dôvody. Niektorí kupci môžu najprv vystrašiť trochu vysokú cenu, ale ak sa oboznámite s výhodami takýchto zariadení, je zrejmé, že peniaze nebudú plytvané.

Medzi silné stránky stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • kvôli zdvíhaniu plátna v stropnom priestore ušetrite veľa užitočného priestoru;
 • táto inštalácia poskytuje dobrú zvukovú a zvukovú izoláciu, takže garáž sa môže použiť nielen na ukladanie auta, ale ako pomocnú miestnosť;
 • Moderné modely majú vysokú ochranu pred hackovaním.
 • jednoduchosť a bezpečnosť prevádzky;
 • pri správnej inštalácii brána zabezpečí vysokú úroveň tepelnej izolácie a utesnenie miestnosti.

K dnešnému dňu ponúkajú výrobcovia širokú farebnú paletu a výber na textúre. Pokiaľ ide o cenu, je to priamo spojené s veľkosťou plátna a firmy.

Veľkosť a cena

vyberte veľkosť brányOtvor garáže je dimenzovaný tak, aby sa doň dostalo určité vozidlo. Preto sú pre tieto rozmery tiež zvolené brány. Zvyčajne ide o štandardné rozmery – šírka – 2,5 m, výška – 2-2,5 m. Ak je to žiaduce, môžete si vybrať jednotlivé veľkosti. Navyše, niektorí výrobcovia vopred ponúkajú rozmerovú sieť, v ktorej sú uvedené najpopulárnejšie a najpopulárnejšie veľkosti.

Related  Kotol nepriame vykurovanie – čo je to?

Rozmery sekcionálnych dverí do garáže sú vybrané podľa určitých parametrov a odporúčaní:

 1. Stojí za to premýšľať o budúcnosti, to znamená, ak má rodina teraz auto, potom sa môže v budúcnosti zmeniť na SUV alebo dokonca rodinný typ dodávky. Taktiež v rodine nebude jedno auto, ale dve alebo viac naraz. V tomto prípade je lepšie zakúpiť bránu s rozmermi 3 x 2,5 m.
 2. Hĺbka inštalácie závisí od typu brány. Napríklad, ak štruktúra má elektrický pohon, potom bude potrebovať ďalší priestor, a preto je hĺbka väčšia ako 3 metre. Mechanizmus umiestnený v stropnom priestore bude tiež vyžadovať priestor, a preto bude mať vplyv na výšku brány. Horná prepojka musí byť najmenej 2,1 m. Iba v tomto prípade sa zdvíhacie brány voľne pohybujú. Pre automatické brány je na bočných stranách otvoru 1-1,2 m, takže je lepšie nevykonávať žiadne komunikácie na stenách v týchto miestach.
 3. Veľkosť brány je tiež ovplyvnená uhlom otáčania a sklonom na prístupovej ceste.požiadavky na inštaláciu garážových dverí

Rozmery brány sa vyberajú v závislosti od veľkosti garáže. Ale tiež sa stáva, že musíte byť rozrušení, a to platí nielen pre steny, ale aj pre samotnú bránu. Preto stojí za to premýšľať o tomto momente v etape výstavby garáže a možno aj robiť “zásoby” na rozšírenie parkoviska rodiny. Tiež nezabudnite, že parkovanie môže byť potrebné a manéver, a to bude tiež vyžadovať miesto.

Existujú všeobecné odporúčania týkajúce sa veľkosti garážových brán vzhľadom na rozmery stroja:

 • sedan, hatchback – 2500 x 2100 mm;
 • minivan – 2700 x 2500 mm;
 • Pick-up – 3000 x 2500 mm;
 • minivan – od 3090 x 2520 do 3225 x 3220 mm.

Odborníci odporúčajú vykonať vstup na 60 mm (a ešte lepšie na 120 mm) väčšiu šírku a 30 mm (a ešte lepšie vo výške 60 mm) vo výške viac ako rozmery existujúceho vozidla.

Related  Robíme pevnú, silnú bránu dreva vlastnými rukami

Sekčné garážové brány si môžete zakúpiť v špecializovaných predajniach aj na stránkach. Pokiaľ ide o náklady na veľkosť, je to niečo takéto:

 • minimálna veľkosť (1870 x 2500 mm) – asi 600 dolárov;
 • priemerná veľkosť (2540 x 3000 mm) – približne 720 dolárov;
 • maximálna veľkosť (3040 x 5000 mm) – asi 1195 dolárov.

Sekčné dvere je možné objednať aj podľa jednotlivých meraní. Konečná cena je tiež ovplyvnená konečným vybavením, napríklad či sú zámkové zámky alebo nie.

Bude veľmi ťažké inštalovať sekčné dvere do garáže vlastnými rukami. Mnohé firmy však ponúkajú takéto služby. A ak objednáte výrobok a s ním inštaláciu, môžete získať dobrú zľavu.

K najznámejším spoločnostiam patria Alutech (Bielorusko), DoorHan (Česká republika), Ryterna (Litva), Vishnyovsky (Poľsko) a Normann (Nemecko). Tieto spoločnosti majú značný rozsah.

Ako možno vidieť zo všetkého vyššie uvedeného, ​​pri nákupe sekčných dverí v garáži sú veľkosť a cena úplne prepojené. Preto musíte najprv vyriešiť problém s rozmermi priestoru a potom pod ním vybrať parametre návrhu.

Ako si vybrať sekčné garážové dvere – video

Ako pripraviť otvor pre inštaláciu sekčných dverí – video

Ako merať otvor pred objednávaním sekčných dverí – video

Montáž sekčných garážových brán – video