rúra na chalupyKaždý druhý majiteľ dacha sa stará o svoju bezpečnosť v jesenno-zimnom období, pretože ak sa miestnosť nevyhrieva, vlhkosť a studená voda robia svoju prácu a prinášajú plesni, vlhkosť a iné nepríjemné chvíle na stavbu dacha. Zvlášť chcú udržať v poriadku dacha, ak urobí čerstvú kozmetickú opravu.

To je tesne pred hlavnými a kozmetickými opravami a musíte premýšľať o vykurovaní vidieckeho domu, predčasne diskutovať o tom, aký druh pece sa má inštalovať a aké druhy surovín na jeho vykurovanie.

Veľká škála moderných úprav pece môže spotrebiteľa zmiasť. Aký druh vykurovacej pece dávať prednosť? Poďme to prísť!

Druhy pecí na vykurovanie vidieckych domov

Moderný sortiment pecí pre chaty je obmedzený na nasledujúce úpravy:

  • kachle s dlhým spaľovaním dreva – elegantné kompaktné ohrievače s povrchom na varenie určené pre drevné suroviny, konštrukcie sú bolestne bezpečné, pohodlné v prevádzke, vyznačujú sa vysokým tepelným výkonom, ideálne pre letné chaty; Medzi vykurovacie zariadenia a zariadenia ponúkané na trhu sú drevené pece veľmi populárne kvôli vysokej úspore a tepelnej produktivite; tento typ pecí sa dá zakúpiť v modernom obchode s vykurovacími zariadeniami v úplne odlišných úpravách, môže to byť obdĺžniková verzia,

pec na spaľovanie dreva

ako aj vo forme batérie,

drevené kachle

valcovitá kompaktná forma;

drevené kachle s dlhou životnosťou

kachle s dlhým spaľovaním sú schopné ohrievať dacha a umožňovať varenie alebo ohrievanie jedla;

  • Pece z tehál na palivové drevo – to je starý, ale najefektívnejší spôsob, ako ohriať miestnosť; Pece pre letné bývanie z tehál možno umiestniť najviac alebo využiť služby profesionálnych pecíchkov-dizajnérov; Rúra môže byť inštalovaná v ľubovoľnom praktickom rohu jednej z miestností

tehlová rúra

alebo v jeho centrálnej časti;

tehlová rúraPece z tehál sú schopné udržať teplo dlho po vypálení surovín.

  • burzhujki je príliš starodávna, ale napriek tomu je spoľahlivým variantom na zahrievanie predpokladu a prípravu jedla v podmienkach krajiny; burzhujki sú tiež určené na spaľovanie drevných surovín;

Related  Ako vybrať a nainštalovať zámok na bráne

na tuhé palivá, krbové kachle

  • krbové pece – tento typ pece dokonale nahrádza krb, veľmi kompaktný a charakterizovaný vysokým tepelným výkonom; Účinnosť krbových kachlí je cítiť iba pri spaľovaní dreva;

komínové kachle

 

  • Pece pre chaty s cirkuláciou vody, z ktorých je možné rozvod ústredného kúrenia do všetkých miestností chaty; tzv. Bresenárske pece pracujú na akomkoľvek pevnom palive – dreve, uhoľnom, rašelinovom, pilinovom, drevenom hobľovine

rúra

Najdôležitejšie aspekty pri výbere sporáka pre chaty

Obrovský sortiment vývoja technologických pecí dáva možnosť uviesť do vnútra dacha akékoľvek nápady do reality.

Než si kúpite ihneď jednu alebo inú kachle na dachu, stojí za to zvážiť niektoré z najdôležitejších otázok:

  • za týmto účelom bude pec navrhnutá – varenie jedla, vykurovanie a estetický dizajn vnútorného priestoru miestností;
  • akú úroveň indikátora prenosu tepla môže ohriať oblasť existujúcej chaty alebo domu;
  • ako dôležité je úspora pri obstarávaní surovín na vykurovanie vidieckeho domu;
  • celkové rozmery samotnej pece, pretože dacha nie je vždy celkom priestranná;
  • ako často potrebujete vykurovať miestnosť a koľko času trávi vlastníkom na dacha v chladnej sezóne.

Možnosti pre kachle na pečenie, uvedené vyššie, sú najpriaznivejšie pre obytné budovy mimo mesta. Ak sa elektrina a plyn neustále stávajú drahšími, kachle na spaľovanie dreva a dlhotrvajúce spaľovanie sú skutočným bohatstvom vo veciach hospodárstva, pretože nikdy nie sú žiadne problémy s prihlásením sa mimo megatistov mesta.

Samozrejme, ak je po väčšinu času majitelia vidieckych domov sa vykonáva vo svojich múroch, môžeme myslieť len na všetky páry centralizáciu vykurovania, ktorý pracuje buď na plyn alebo elektrinu náročné, elektroinštalácie, ktorá začína s vyhrievaným kotlom.

Veľmi veľa pre mnohých majiteľov vily prímestskej nehnuteľnosti je druh príjemného rohu, ktorý na každom kroku prináša teplo a dobrú náladu, takže si vždy chcete vybaviť to ako pohodlné a útulné, ako je to možné.

Bez ohľadu na modifikovanú verziu nebudú ponúkané modernými inžiniermi, ale najefektívnejšia vo vykurovaní vidieckeho domu je stále murované kachle. Vďaka správne zloženým odvodom dymu v dutinách stien sú steny miestností veľmi teplé a udržujú teplo veľmi dlhú dobu, čo sa nedá porovnať s komínovými radiátormi a burzhujkami.

Brick pec je vynikajúcou voľbou zdobenie vnútorného priestoru záhrady, pretože si môžete dať do pece žiaruvzdorných tehál farebné, pridávať sa k tomu rúrou, varnú plochu a samozrejme kachlí lavičku, ktorá príjemne teplé v mrazivom zimnom počasí.

Related  Estetický altán z prírodného dreva s vlastnými rukami: prvky inštalácie a výberu štylistiky

Je tiež možné, že každý majiteľ vždy počíta s jeho finančnými úsporami, ktoré sú často najdôležitejším kritériom pri výbere jednej alebo druhej možnosti. Z vyššie uvedených pecí pre vily, ktoré sú z hľadiska hodnoty najviac prijateľné, sú burzúhyky a tehlové pece, ktoré sú položené vlastnými rukami.

Ale iné modifikované pece sú výsledkom moderných úspechov a vyžadujú značné finančné náklady na ich získanie.

Koniec koncov, chaty kúpil rôzni vlastníci, pre rôzne životné potreby, niektorí preferujú pokojné a útulné country dovolenku počas víkendu alebo sviatkov, iné obsahujú chalupu doplniť svoje zimné zásoby potravín, iní za účelom pestovania krásne kvety a kríky a záhrada. A to závisí na frekvencii návštevnosti vlastníctvo krajiny, najmä v jesennom a zimnom počasí sezónu.

Ak máme nevzhľadné dome mimo mesta, stále sa môžete dostať sa buržoáznej, v prípade, že chata je zámok s krásnym dome, mali by ste byť stále venovaná vykurovanie väčšiu dôležitosť, so zameraním na viac hodnotných možností estetické pecí pre víl.

Teplo a pohodlie v každom vidieckom dome závisí iba majitelia sami, takže vybrať kachle dať, snaží sa pokutu zvážiť všetky výhody a nevýhody spojené s určitou variantom pecou následne teraz teplo a magickú pohodlie, prímestskej románik s vôňou dreva a pohľad na oheň v krbe alebo pece.

Že kúpená pec na letnú dovolenku slúžila dostatočne dlhý čas, je vždy potrebné, aby jej inštalácia pozvala špecialistu, ak si to situácia vyžaduje. Nepochybne pre účely požiarnej bezpečnosti je potrebné brať do úvahy všetky pravidlá používania zariadenia v každodennom živote. Nezanedbajte pravidlá správnej prevádzky, predlžuje to životnosť po dlhú dobu.

Pri výbere pec by nemal dávať pozor na výrobcu, na trhu dnes je naplnená kvalitným variantov, tuzemskej i zahraničnej výroby, podobný sadzieb hodnota najdôležitejšie brať do úvahy základné charakteristiky pece, percento jeho účinnosti a celkových rozmerov, ako aj materiál, z ktorého je vyrobený , Najviac solídny základ z liatiny, najviac nespoľahlivé – oceľ.

Related  Prehľad a výber napäťových regulátorov pre chaty a domy

Video: kachle na letnú dovolenku

Prehliadka videa pece pre chaty (požiarna batéria 7B)