plynové ohrievače pre záhradu alebo vidieckeho domu – ideálne riešenie s minimálnym ťažkostí, a to negoloslovnoe vyhlásenie, výsledkom spracovania početné názory vlastníkov týchto zázračných prostriedkov.

A aby sme neboli neopodstatnení, povedzme:

 • Čo je plynový ohrievač?
 • Ako sa medzi sebou líšia?
 • Ako sa zakladá a funguje jej princíp fungovania?
 • Ako si vybrať model podľa dostupného priestoru?
 • Čo je lepšie pre dávať, a tiež pre dom s celoročnou existenciou ľudí?
 • Čo by ste mali venovať najväčšiu pozornosť pri výbere zariadenia?

Čo je plynový ohrievač?

Plynové domáce ohrievače – prenosné alebo stacionárne zariadenia určené na zvýšenie teploty vzduchu na hodnoty, pri ktorých sa človek cíti pohodlne. V závislosti od modelu a dizajnu môžu takéto zariadenia pracovať tak z hlavného plynu, ako aj zo zmesi propánu a butánu z valcov.

Plynové ohrievače pre chaty a domy – rozdiely, zariadenia, charakteristiky

Podľa miesta a mobility:

 • prenosný plynový ohrievačprenosné plynové ohrievače (mobilné) – fungujú len na LPG, líšia sa vo zvýšenej miere bezpečnosti. že ak niektoré veľmi účinnú ochranu, počas ktorého je zariadenie automaticky vypne: pri súčasnom znížení tlaku paliva, sklápacie zariadenie, čím sa zvyšuje CO2 (oxidu uhličitého), rovnako ako niektoré ďalšie kritické situácie. Počet ochrany sa môže líšiť v závislosti od cenovej kategórie a modelu.
 • plynový konvektorstacionárne (konvektory) – to môže byť neodoberateľný plynový ohrievač z valca alebo agregátu pripojeného na diaľnicu, v tomto vydaní nie je zásadný rozdiel. Niektoré modely sa pôvodne vyrábajú a predávajú sa sériou trysiek pre akýkoľvek typ modrej paliva. Počas inštalácie sú stacionárne prístroje nevyhnutne vybavené komínom na evakuáciu odpadových (vyčerpaných) plynov;
 • podľa miesta – stenu, stropu, podlahy.

Metóda ohrevu a princíp činnosti:

Plynové zariadenia pracujú na princípe bezplameňového spaľovania paliva (plynu) vo vnútri izolovanej komory. V tomto procese, plyn vstupuje do zdroj energie, kde sa spája a mieša sa vstrekovaným vzduchom, načo sa výsledná zmes vstupuje do komory, kde konečné zmiešanie zložiek. Pod vplyvom tlaku vstúpi zmes plynu a vzduchu do zóny vyžarujúceho panelu, po čom nastane oxidácia zmesi a následne aj spaľovanie.

V závislosti od konštrukcie prístroja môže byť fotoaparát zatvorený alebo otvorený.

Uzavretý typ komory v plynovom ohrievači domu je podľa recenzií oveľa praktickejšie ako analogy otvoreného typu. v tomto prípade palivo a produkty spaľovania (výfukové plyny) sa v žiadnom prípade nemôžu dostať do vzduchu v miestnosti, kde je zariadenie inštalované.

Aby sa minimalizovalo riziko plynu vstupujúceho do otvoreného priestoru miestnosti jednotky s otvoreným vzduchovým izolačné komory vybavenej analyzátory a poistnými ventilmi (ventil) v kritickej situácii, tieto zariadenia odpojiť zariadenie v automatickom režime.

Výrobcovia zaručujú vysoko kvalitné vykurovanie plynových miestností o celkovej výmere do 40 m².

Dôležité! Zariadenia s otvoreným typom fotoaparátu sa neodporúčajú používať v uzavretých priestoroch bez nútenej ventilácie.

plynový katalytický ohrievačPlynový katalytický ohrievač – názov je spôsobený prítomnosťou katalytického panelu, používa sa ako vykurovacie teleso, cez ktoré sa konečne uskutočňuje prenos tepla. Najbežnejší materiál, ktorý sa používa na výrobu panelového skleneného vlákna, ku ktorému sa ako katalyzátor pridáva platina nečistota.

Katalytické spaľovanie sa vyznačuje absolútnou absenciou plameňa. Pri definovaní tohto procesu špecialisti často používajú termín – “spaľovanie povrchu”, pretože sa používajú bezplameňové plynové horáky v zariadeniach s katalytickým ohrevom. Spôsob sa uskutočňuje vďaka bezplamej oxidácii určitých anorganických látok.

Zariadenie tohto skupiny pôsobia v zmesi propánu a butánu, u niektorých modelov pre zvýšenie prúdenia zohriateho vzduchu, ktorý je vybavený ohrievačom ventilátora, ale je potrebné poznamenať, že pre bežnú prevádzku plynového katalytického spínača kúrenie ventilátora nie je nutné, to robí prístroj samostatné a nezávislé na sieti.

Priemerný faktor účinnosti týchto zariadení je 80%. Jedno zariadenie tohto typu je schopné ohrievať až 80 m².

infračervené plynové ohrievačeInfračervené plynové priamotopy majú významný rozdiel od predchádzajúcich typov plynových ohrievačov – dokážu nielen vykurovať miestnosť, predmet plochu podlahy alebo osoby, ale aj pre zvýšenie teploty vzduchu do pohodlnej open-space (nábytok, balkón, terasa, trávnik, atď. ) .. Ako palivo sa používa prírodný aj skvapalnený plyn. Ako názov napovedá, tento typ zariadení vybavených infračerveným reflektorom, ktorý podporuje rýchlejšie a rovnomerné zahrievaním akúkoľvek oblasť.

Infračervené ohrievače sa naopak líšia:

 • “Svetlo”, keramické žiarenie s t od 800 ° C, v práci osvetľujú okolitý priestor. Princíp fungovania keramické vykurovacie vložky plynu, čím sa získa veľmi jednoduché: Po pripojení napájacieho zdroja (balónik čiara) do ohrievača trysky a otvorenia plynového ventilu, plyn vstupuje do zariadenia, kde sa mieša so vzduchom nasávaného. Potom, prostredníctvom rozdeľovača plynu rovnomerne rozdelené pozdĺž vnútorného povrchu keramických dosiek, kde je následné spaľovanie a ohrev vykurovacieho prvku.
 • “Tmavý” katalyzátor – žiarenie s t nepresahujúcou 600 ° C, vo svetle prakticky neuvoľňujú. Princíp činnosti je podobný ako u domácich infračervené plynové ohrievače vybavených sklokeramickou doskou, tu plyn prúdi aj do zariadení, v zmesi so vzduchom, ale zmes žiaruvzdorné trubice zasahuje, pričom oxidované zahrieva stena seba a vyžarovací prvok ohrieva. Potom sa odráža teplo, ktoré sa nachádza za rúrkou, v reze alebo integrálnom reflektore do priestoru.

Čo je pre dom s celoročným bývaním lepší? Tipy na výber

Otázkou je pomerne ťažké, vzhľadom k tomu, že štruktúra, ktorá je nevyhnutná pre ohrev vôbec odlišné, niekoho, kto má veľký dom v niekoľkých poschodiach, a žiť tam po celý rok, a niekto je dostatočne malý, útulný záhrada na relaxáciu. Preto existuje veľa rozdielov: plocha stavby, počet podlaží, otepľovanie budovy, dostupnosť plynu (hlavná linka, balón) atď.

Spotreba energie

Plocha vykurovania priamo závisí od tohto indikátora. Požadovaný výkon sa v priemere vypočítava na 1 m2 približne 2 kW.

palivo

 • Bulk (zemný) plyn sa používa iba v stacionárnych konvektory, s výnimkou pre vonkajšej jednotky, napríklad infračervené ohrievače plyn tak, aby poskytovali v blízkosti grilu alebo tŕňom.
  plynové ohrievače
 • Skvapalnený plyn – predávaný v špeciálnych fľašiach, vhodný pre všetky plynové vykurovacie zariadenia bez výnimky. Voľba balónového plynu umožňuje mobilitu a jednoduchú údržbu.

Dôležité! Pri použití zemného plynu je potrebné mať komín alebo rúrku na odstránenie výfukových plynov do atmosféry.

Prítomnosť ochranných a regulačných zariadení

S ohľadom na tento bod poradiť niečo zložité, pretože čím viac funkcií a pokročilé funkcie v plynovým kotlom pre záhradu, recenzie drahšie zariadenia, a napriek tomu výrobcovia ponúkajú mnoho doplnkov, ktoré nielen uľahčuje inštaláciu a prevádzku, ale tiež poskytnúť maximum ochrana.

 • Ochrana proti zvislej strate – odpojí jednotku, keď sa preklopí.
 • Ochrana pred únikom plynu a retardáciou plameňa.
 • Ovládanie výkonu (hladké alebo pevné) – umožňuje výrazne šetriť palivo pri zachovaní optimálneho teplotného režimu.
 • Analyzátory oxidu uhličitého a vzduchu.
 • Zariadenie, ktoré reguluje objem dodávaného paliva.
 • Piezo spark.

Jedna vec je istá – bez ohľadu na to, ktoré zariadenie je zvolené, výkonný infražiarič plynu pre domácnosti alebo kompaktné zariadenie, napríklad katalytické typu ideálna pre malé vily, všetci, kto sa bude vyhrievať v tomto krbe zaistí teplo a pohodlie.

Video: ako si vybrať plynový ohrievač, ktorý má dať