grilovanie z tehál v predmestíNo, ak je na sprisahanie kovový spájkovač, ale pre človeka je to dôležité nielen praktickosť, chcem krásu. Funkčnosť a atraktívny vzhľad je barbecue z tehál. Existujú jednoduché modely, ktoré nevyžadujú špeciálne zručnosti pre výrobu, a sú tu veľmi zložité konštrukcie – reálne tehlové komplexy, ktoré môže vyrábať iba profesionál. Je lepšie nebrať sa na stavbu takýchto štruktúr bez skúseností a položiť jednoduchý spájkovačku z tehál alebo pece na grilovanie, ktoré si každý môže vyskúšať.

Čo rozlišuje gril, krb, pec a gril

možnosť vybudovať gril na chalupyPri krbe, sporáku a grilovaní je na zadnej strane panvice murovaná stena, ktorá nie je v mriežke. Je potrebné zachovať teplo a zohľadniť ho pri pečení jedla.

Pri konštrukcii krbu, kachle a grilovania je postavený komín, ktorý umožňuje odobrať vyhrievaný vzduch a dym mimo kuchyne, gril nemá tento prvok.

V krboch a sporákoch sa teplo nachádza v peci, v grilovanom zariadení je na to kovová paleta.

Teplo grilovania, krbu a grilovania sa zachováva len pri spaľovaní paliva a rúra je schopná zostať dlho teplá.grilovanie sa používa na varenie

Gril a kachle kombinujú funkciu ohrievača s varením, gril je potrebný len na varenie a krb je výhradne vykurovacie zariadenie.

Aké nástroje a materiály budú potrebné na vybudovanie murovaného grilovania:

 • červená tehla – 1 alebo vyššia trieda, ako je to potrebné, závisí od rozmerov grilovanej pece;
 • šamotové tehly – to bude chvíľu trvať, iba pre zariadenie v krbe;
 • liatinové prvky (mriežky, grilovanie, popol, rošt, dvere do pece) – potreba sa môže líšiť v závislosti od konštrukčného výkresu;
 • Suchá zmes pre murivo alebo červený íl;
 • cement;
 • riečny piesok;
 • štrk;
 • výstuže pre základy;
 • list tepelne odolného kovu, rozmery závisia od veľkosti grilu;
 • dosky pre debnenie zariadenia;
 • ruberoid alebo decht;
 • rôzne nástroje pre prácu s murivom;
 • gumové kladivo;
 • ohyb a úroveň správneho umiestnenia konštrukcie v priestore;
 • bulharský pre rezanie tehál;
 • brúsne a rezacie kotúče pre bulharčinu;
 • drevená šablóna na konštrukciu oblúka pece.multifunkčný komplex pre letnú dovolenku

Príprava zmesi na murivo

tehly na stavbu grilovaniaAk chcete vybudovať gril s vlastnými rukami vyrobenými z tehál, musíte si vybrať kvalitnú maltu. Môžete použiť 2 verzie takýchto riešení:

 • hotové zmesi (oddelené zmesi na steny a pece);
 • hlinka zmiešaná s čistým pieskom.

Takéto kompozície majú svoje vlastné nevýhody a výhody, je potrebné ich detailne študovať. Predtým pri konštrukcii pecí sa používala iba hlina, ale má vážnu nevýhodu. Vykurovacie konštrukcie, postavené na roztoku hliny, by mali byť dobre chránené pred vlhkosťou. Nemôže sa použiť na kladenie tehál na potrubí, na takých miestach sa používajú zmesi na báze cementu alebo vápna. V posledných rokoch sú dostupné žiaruvzdorné zmesi, ktoré sa v stavebných predajniach predávajú suché. V práci ide po zriedení vodou.

Hlinka je najlacnejšia väzba, ktorá je úplne bezpečná z hľadiska životného prostredia.

Pri murive musíte vybrať tmavo červenú hlinku. Kontrola kvality surovín a hotových zmesí je nasledovná:

 1. Je potrebné vziať 500 gr. hlina, zamiešajte s 200 ml vody tak, aby sa nelepila na ruky.
 2. Z tejto hmoty, aby sa lopta a hodiť ho na podlahe alebo na stene, v prípade, že paušálna praskne – hlina je príliš tučná, či paušálne okamžite rozpadlo – riešenie príliš veľa piesku, dobrá zmes hliny murované peci, by mala byť podobná ílu.
 3. Zdiva 1000 tehál bude vyžadovať približne 50 – 70 litrov zmesi. Na zvýšenie pevnosti zmesi sa ku každej kôre z hliny pridáva 0,5 šálky jedlej soli. Na zvýšenie pevnosti muriva je na mierne ohrievaných častiach konštrukcie prípustné pridať cement do zmesi maximálne 500 gr. na vedro z hliny.
 4. Výsledná zmes by mala zrejme pripomínať silnú domáci kyslú smotanu.
 5. Často pri budovaní tehlých ohrievačov sa používajú rôzne suché zmesi. Spôsoby prípravy a použitia sú vždy uvedené v pokynoch.

Nezabudnite, že predávajú kompozície, ktoré sú navrhnuté pre rôzne teplotné režimy ohrevu pece. Existujú zmesi určené len na pokládanie krbov a sú tu jednoduché zmesi na zariadenie stien krbu alebo kachlí.

Koľko potrebuje tehla?

ohňovzdorná tehla na grilovaniePredtým, než si postavíte tehlový gril s vlastnými rukami, musíte vypočítať, koľko to bude trvať. Existuje mnoho programov určených na tento výpočet. Približne môžete vypočítať potrebu pomocou predtým pripraveného kreslenia grilovania. Rozmery štandardnej tehly:

 • dĺžka – 25 cm;
 • šírka – 12 cm;
 • výška – 6,5 cm spolu s výškou roztoku dosahuje 7 cm.

Vzhľadom na konštrukciu a rozmery tehly sa vykoná výpočet. Namiesto murovaného komína si môžete nainštalovať plechovku. Pred prácou, so zameraním na kresby a fotografie grilovania z tehál, pripravte si vrstvené náčrty muriva. Obrázok má 28 vrstiev tehál, z ktorých 18 je vzdialenosť od potrubia a 10 riadkov od mriežky konštrukcie. Zhotovte 18 výkresov, na ktorých je schematicky vyznačená postupnosť kladenia tehál. Nezabudnite, že spodná tehla by sa mala vždy prekrývať s 2 tehálami. Rovnako, murovaná tehla pozdĺžne musí prekrývať dve priečne tehly na vrchu. Hotový sporák si môžete pozrieť na fotografii grilovania z tehál.poryadovkoy grilovanie murivo

Musíte vybrať vhodné miesto pre vybudovanie grilovania, zatiaľ čo je potrebné zvážiť:

 • Grilovanie by nemalo byť viac ako 5 metrov od susedného miesta (ešte lepšie);
 • konštrukcia je konštruovaná v maximálnej vzdialenosti od drevených konštrukcií;
 • na trávniku pri grilovaní by nemali byť žiadne kríky ani stromy;
 • je nevyhnutné priniesť osvetlenie a vodu do grilovania;
 • by mala byť možnosť postaviť baldachýn alebo altánok.

základov

základňa na grilovanieHneď je potrebné urobiť označenie na založenie grilovania na zvolenom mieste, jeho rozmery musia zodpovedať poradiu grilovania z tehál a zohľadniť výkresy muriva. Navyše veľkosť závisí od rozloženia lokality – či sa bude nachádzať v blízkosti, je postavený altánok, alebo budete musieť vytvoriť základ len na vybudovanie grilovania. Najlepšie je použiť základňu dosky:

 1. Podľa vopred určených značiek vykopať základovú jamku o hĺbke 40-50 cm.
 2. Zakryte ju zmesou štrku a hrubého piesku na úroveň pôdy, zhutnite ju a nainštalujte debnenie s výškou 150 mm zhora.
 3. V zostavenej konštrukcii je zosilnená klietka zostavená.
 4. Nalejte maltu betónu do debnenia, je dobre zapustený tak, aby v základovom tele nezostal vzduch.
 5. Skontrolujte hladinu horizontálnej stránky pomocou úrovne.
 6. Potom sú všetky pokryté mokrým obrubou, aby sa zvýšila doba schnutia a zabránilo sa praskaniu betónu.

Nadácia bude kompletne pripravená za tri dni, potom môžete odstrániť debnenie.

Výstavba stien grilovania

proces výstavby grilovania z tehálNa ochranu základov a tehál pred prenikaním vlhkosti zo zeme musia byť základové steny upravené dechtom, na ktoré sa položia 2-3 vrstvy strešného materiálu. Mixte maltu na murivo (recept je uvedený vyššie). Položte na strešný materiál, položený na základe prvého radu tehál. Na 7. a 10. riadku sa do muriva vkladajú kovové dosky. Kovové plechy by už mali byť pece ½ dĺžky tehly.

Pri pokladaní tehál sa uistite, že musíte urobiť dlhé prestávky, ktoré sú potrebné na nastavenie malty, inak sa môže rozložiť vysoká konštrukcia.

Čerstvo sa rozpúšťa, švy medzi radmi tehál vysušia a zmenšujú, z tohto dôvodu sú možné odchýlky od projektu. Zrážanie stien vyžaduje 2-3 dni, ovplyvňuje to okolitá teplota. Samostatná budova umožňuje prerušiť prácu – to je významná výhoda oproti používaniu nájomných staviteľov, ktorí sa snažia čo najrýchlejšie dokončiť objekt.

šablóna pre murivo nad pecouS pílou alebo bulharskou, rezať polovicu tehly, aby ste mohli položiť plech kovu do drážky. Zdvíhame steny ďalej, klademe tehly podľa výkresov. Na 15. rade musíte položiť oblúk, pre toto použitie polokruhové drevené vzory. Z preglejky vytvárajú krivku potrebnej zakrivenia, na ktorej sa označí línia rezu s ceruzkou a vystrihne sa s vysekávacou pílou. Druhá doska je pripravená rovnakým spôsobom. Na zosilnenie vzoru klenby sa medzi dosky vloží doska a všetky sú pripojené. Môžete použiť šablónu pripravenú na použitie. Je umiestnená medzi steny pece a začne klásť tehly, spájajúc ich s roztokom.variantná šablóna na kladenie muriva

Priemerná tehla oblúka by mala byť presne v strede otvoru pece.

Pre murivo a grilovanie rúr je potrebné použiť tepelne odolné tehly.

Rúra je položená z 18. riadku, aby sa zmenšila šírka otvoru v každom rade muriva, odstráňte 1/4 šírky tehál. Preto je položených 28 radov muriva. Namiesto klenby z tehál môžete pripraviť kovovú krabicu a pripevniť ju k murive.

Čo treba venovať pozornosť:

 1. Pri použití grilovania na vašich stránkach nemôžete porušovať pravidlá požiarnej bezpečnosti, inak môžete odpočinúť.
 2. Nemôžete zapáliť grilovanie s benzínom alebo petrolejom, na tento účel používať špeciálne zmesi;
 3. Nie je nutné impregnovať uhlie alebo palivové drevo so zlúčeninami na zapálenie, sú iba postrekované rozstrekovaním zhora;
 4. Nezabudnite, že kvalitné palivo je dobrý odpočinok a chutné jedlo. Z tohto dôvodu sa vopred obávajte suchého dreva. Odborníci odporúčajú používať brezové uhlie, z ktorého sa výrobky stávajú voňavými a chutnými.

Grilovanie z tehla bieleho slinku – video

Podrobný návod na vytvorenie grilovania z tehál