tehlový plot v predmestskej oblastiVďaka vzhľadu moderných materiálov na stavebnom trhu bol developer schopný postaviť relatívne lacné, krásne a spoľahlivé ploty. Napriek tomu sa klasický tehlový plot stále teší stálej popularite domácich majiteľov domov. Postavený podľa všetkých pravidiel, bude slúžiť svojmu majiteľovi po celé desaťročia, aby poskytol spoľahlivú ochranu proti votrelcom a vetrom, sa stane skutočnou výzdobou domu vďaka rôznorodosti architektonických možností.

Nezávislá konštrukcia tehla plot – úloha je zložitá a nie je lacná, ale je to uskutočniteľné. V prípade, že veliteľ má skúsenosti z práce s tehlou, bude môcť vytvoriť skutočný majstrovské dielo, pomocou niekoľkých typov tehál. V tejto publikácii sa dozviete, ako sa vysporiadať s výstavbou tehlového plotu v domácnosti, poskytnúť rady a odporúčania zo strany príslušného výberu materiálov, vytvára pevný základ a riadne murované konštrukcie.

Typy murovaných plôch

mŕtvy tehla plotV modernej konštrukcii sa najčastejšie používajú dva typy tehlových plôch:

 • základňu pod ochranným štítom.
 • slepý plot.

V prvom variante je základňa a nosná konštrukcia vyhotovená z tehál a ako oplotenie môžu byť rôzne materiály: vlnitá lepenka; polykarbonát; tvrdého dreva; kovový plot. Obzvlášť pôsobivé a monumentálne vyzerajúce ploty z tehál v kombinácii s mrežovými roštami a prvkami umeleckého liatia.

V druhom prevedení, pričom podpery (póly) a príjem štít (priečky), tak má jednotnú konštrukciu, ktorá môže byť veľmi atraktívne vzhľadom k palete architektonických riešení murovaných prevedenie, izolačné bariéry fragmentov s rôznymi farbami a textúry. Nižšie je fotografie tehál plotov: hluchý a pod pole oplotenia:vysoký tehlový plot

plot z bielej a tmavošedej tehly

základňa a póly z tehál

kované lumeny a tehlové podklady

Na začiatku “nuly” medzi domácimi vývojármi sa osobitná chic považovala za obklopujúcu súkromné ​​vlastníctvo s “hluchým” tehlovým plotom s vložkou zo sutiny.

Výber materiálov

druhy tehál na výstavbu plôchVzhľad a spoľahlivosť tehlového plotu závisí výlučne od správneho výberu materiálov. V súčasnosti domáci stavebný trh predstavuje mnoho druhov tehál, ktoré sa od seba odlišujú vo vlastnostiach, vlastnostiach a vzhľade. Okrem týchto indikátorov je takmer každý typ materiálu reprezentovaný troma veľkosťami, ktoré sú pevne štandardizované.

 • jeden – 250 x 120 x 65 mm.
 • jeden a pol – 250 x 120 x 88 mm.
 • dvojitá – 250x120x140 mm.

Tradične, pre vybudovanie bariér použitých červených tehál, ktorý je niekoľko typov:

 • plná;
 • dutý.

Navyše pri výstavbe ochranných konštrukcií sa často používa obkladová tehál, ktorý často simuluje rôzne stavebné materiály. Vytvorenie najspoľahlivejšieho oplotenia s predĺženou životnosťou umožní mrazuvzdornú “super účinnú” tehlu. Hlavné rozdiely: hustota, zloženie, výkon, vzhľad a náklady na materiál.

Výpočet požadovaného počtu tehál na 1 m2 murivo.

výpočet množstva tehálVypočítajte, koľko kusov materiálu potrebujete na oplotenie je jednoduché: potrebujete poznať celkovú plochu budúceho plotu, druh muriva a typ použitého tehlu a počet stavebných jednotiek v 1 m2 murivo. Pre zrozumiteľnosť nižšie uvádzame spotrebu materiálu pre rôzne typy muriva a typ materiálu.

Výpočet množstva roztoku

výpočet množstva roztokuMurovaný tehlový plot je nemožný bez cementovej pieskovej malty, ktorá pozostáva z cementu, piesku a vody. Podiel zložiek v riešení závisí od značky spojiva a metódy muriva. Výpočet spotreby roztoku na 1 m3 muriva je uvedená v nasledujúcej tabuľke.

Developer, ktorý predtým nebol spojený so stavebnými prácami, je ťažké odhadnúť počet stavebných jednotiek v 1 m3 murivo. To je dôvod, prečo odborníci odporúčajú sústrediť sa na nasledujúce čísla: 1 m2 murivo bude vyžadovať (v priemere) 0,25 m3 riešenie.

Malo by byť zrejmé, že toto číslo sa môže líšiť v závislosti od hrúbky muriva.

Výpočet požadovaného množstva betónu pre základ

zloženie roztokuVykonať výpočet bude možné len po určení celkového objemu základov pásky. Počiatočné údaje:

 • Výkop by mal byť o 700 mm širší ako murivo;
 • Hĺbka výkopu nie je menšia ako 800-1000 mm.

Pri pokládke “v tehly” bude šírka pásky 1 m. Ak zoberiete hĺbku základov na 1 m (pre jednoduchosť výpočtov), ​​potom pre každý meter základovej lišty bude trvať 1 m3 betón. Koľko je v kg. betónových komponentov je jasne uvedené v tabuľke nižšie.

Ďalej je všetko jednoduché: vypočíta sa objem betónu a vypočíta sa požadovaný počet komponentov z tabuľky.

Technológia budovania murovaného plotu vlastnými rukami

murovaná konštrukcia plotuPráca na príprave na výstavbu a priamu montáž plotu sa vykonáva v troch etapách:

 1. Rozmýšľame o návrhu, zvolíme metódu muriva, zostavíme projekt, vypočítame a získame potrebné množstvo materiálov.
 2. Vykonávame značenie, vykonávame výkopy (zákopy pod základňou pásky), inštalujeme debnenie, vystužujeme a naplníme základňu tehlovým plotom.
 3. Robíme pokládku podporných pólov a oplotenia.

Teraz o každej fáze podrobnejšie.

Označenie obvodu

obvodové označenie plotuNa označenie nadácie používame ruletu, šnúru a kolíky. Spočiatku určujeme uhly budúcej základne plotu, kolieska, vytiahnite šnúru pozdĺž vonkajšieho obvodu. Aby ste zabránili deformácii, posuňte kolíky pozdĺž vonkajšej steny budúcej základne.

Označte vnútorný obvod. V závislosti od typu muriva rozdeľujeme šírku výkopu o 600-700 mm viac, ako je šírka muriva. Príklad: Pri montáži stĺpov v 1,5 tehly, sokla v 1 stavebnej jednotke a móla v polovice tehly odporúčaná šírka výkopu je 1 m.

Vytvorenie nadácie

základová konštrukcia plotuOznačením zákopu rojom. Vzhľadom na hmotnosť plotu by odporúčaná hĺbka mala byť 80 až 100 cm. Steny výkopu sú vyrovnané pozdĺž celého obvodu.

 1. Vyrábame pieskový vankúš. Za týmto účelom vylejeme piesok na dno výkopu, vrstvu 10-12 cm, potom ju rozliajeme vodou a beranom.
 2. Vystavíme debnenie. Výška horného okraja musí byť najmenej 100 mm nad zemou. Horná plocha debnenia by mala tvoriť ideálnu priamku.
 3. Armiruem. Kábu pripájame k sieťam a položíme ich do zákopov. Môžete použiť jednoduchšiu možnosť: pripevnite výstužnú sieť do rúry. Priemer výsledného “potrubia” by mal byť rovnaký ako šírka výkopu. V miestach, kde sú kladené póly, inštalujeme kovovú rúru s priemerom 60 mm a spojíme ju s výstužou.
 4. Základ naplňte betónom. Môžete to urobiť sami (výpočty množstva materiálov sú uvedené vyššie), ale môžete ich objednať v továrni.

Betónový betón v zákopu je lepší pomocou vibrátora, ktorý umožní rovnomerné rozdelenie zmesi a čo najviac vzduchu odobrať.

Výstavba stĺpov a plotov

Pred pokládkou by ste mali demontovať debnenie a zakryť základňu vrstvou hydroizolácie. Ďalej je potrebné rozložiť (bez malty) jeden rozpätie prvého radu tehál a skontrolovať rozloženie. Ak je všetko v poriadku, pokračujte k položeniu.

 1. Na základňu okolo potrubia nanášame vrstvu malty. Kladieme tehly, ako je to znázornené na obrázku, nezabúdajte na viazanie prvkov pozdĺž koncov.murivo stĺpy
 2. Skontrolujeme horizont, natiahneme závit pozdĺž horného okraja vloženého radu a vytvoríme prvý riadok každej podpory.kontrola horizontu
 3. Rozpínacie stožiare šírime do výšky 3 tehly. Priestor medzi tehálmi a vodiacou trubicou je naplnený roztokom.murárstvo móla
 4. V každom rozpätí sme šírili morské dno do výšky troch tehál a nezabudli sme na to, aby sme zistili, či je horizont s úrovňou budovy.
 5. Pri sledovaní objednávky, stanovených príspevkov. Každé tri rady zosilnenej siete, ktorá je spojená s vodiacimi rúrkami.kladenie výstužnej siete
 6. Vytvorte sokl: dva riadky v dvoch tehloch.
 7. Umiestňuje sa do stredu podstavca, ktorý sa nachádza v podlahe stavebnej jednotky.murárstvo móla

Dokončujeme pokládku móla v každom rozpätí.

Ako záver

Po ukončení výstavby murovaného plotu je potrebné na každý pól železobetónu namontovať záves na ochranu muriva pred dažďom a vykonať (ak je to potrebné) omietkovacie práce. Príklady architektonických riešení pre tehlové ploty sú uvedené na fotografii.

plot s kovanými prvkamiOplotenie s prvkami výtvarného umenia.

možnosti pre návrh tehlových plôchRôzny dizajn a možnosti oplotenia muriva.

slepý plot dvoch typov tehálPoužitie tehál rôznych farieb.

Ako vytvoriť tehlový plot – video