Stacionárny bazénModerná dacha je oddychová oblasť obklopená zelenými trávnikmi a trávnikmi, záhradnými alebo okrasnými stromami, saunami a altánkom. Medzi touto veľkoleposťou patrí aj vaše vlastné rybník – sen každého majiteľa letnej rezidencie. Nainštalujte ho dnes nie je veľký problém.

Ako si vybrať bazén na letné sídlo?

Moderní výrobcovia ponúkajú širokú škálu bazénov pre chaty: od ekonomickej triedy až po drahé inžinierske zariadenia. Na určenie výberu konkrétneho modelu dachovej nádrže je potrebné preskúmať niekoľko faktorov:

 • veľkosť bazénu a prímestskej oblasti;
 • realizovateľnosť využívania fondu;
 • celoročná alebo sezónna prevádzka;
 • mobility a transformácie.

V súčasnosti existujú tri typy bazénov:

 1. skladacie;
 2. nafukovacie;
 3. stacionárne.

Všetky z nich majú pozitívne a negatívne znaky. Ale s priradenou funkciou sa plne vyrovnajú. Rozdiel medzi týmito kontajnermi je vo veľkosti, konštrukcii a tvare. Ovplyvňujú rozhodnutie o nákupe bazénu a vyžiadajú odpoveď na otázku, ako si vybrať bazén pre letnú dovolenku.

Prehľad letných chát

Aký je účel povodí rieky Dacha? Fotografie fotografie národných bazénov sú priložené k tomuto článku a sú dobrým príkladom rôznych riešení.

Napríklad pre deti malého a stredného veku, optimálnym riešením bude nafukovací bazén, ktorý nezahŕňa veľkú plochu, je mobilný a ľahko sa pohybuje.
Pre rodinu, ktorá zostane v krajine po celé leto, bude víťaznou voľbou rozložiteľný rámček.
Veľká spoločnosť, ktorá je v chate po celý rok, ocenia stacionárny plastový alebo betónový bazén s odnímateľnou strechou a vykurovaním. Nižšie je podrobnejší prehľad o fondoch krajín.

Nafukovací bazénik

S kompaktnosťou, jednoduchosťou výstavby a lacnou cenou sú najbežnejšie medzi majiteľmi rekreačných dedín nafukovacie bazény na chaty. Sú vyrobené z odolnej PVC fólie a vyzerajú ako dvojité skrine s dutou komorou, do ktorej sa vstrekuje vzduch, aby sa vytvoril bazén.

Veľký nafukovací bazén

Malý nafukovací bazén pre deti

Nafukovacie bazény majú malé rozmery a okrúhly tvar. Najväčší model v priemere dosahuje 5 metrov, jeho hĺbka nepresahuje 1,5 metra. Na vrchole tohto dizajnu je nafukovací krúžok, ktorý slúži ako držiak pre veľký objem vody. Pri plnení kvapalinou sa steny takého bazénu rozťahujú a majú tvar misky, zatiaľ čo priemer konštrukcie klesá. Spravidla sú veľké bazény vystužené rámom pozostávajúcim z hliníkových tenkostenných rúrok. Pre malé deti sa vyrábajú plytké nádoby s mäkkou štruktúrou dna a bokov.

Nafukovacie bazény pre chatky sú ľahko transportné, pre ich inštaláciu nie sú potrebné žiadne špeciálne podmienky, je potrebné nájsť rovnomerné miesto.

Nevýhody výstavby:

 • je potrebné pravidelné čerpanie vzduchu;
 • krehkosť škrupiny;
 • nedostatočná vhodnosť na úpravu vody;
 • je potrebná častá výmena vody.

Related  Princíp montáže samoobslužného puzdra pre psa

Krytý chalupový bazén

Kryt bazénu s bazénom má skladateľnú konštrukciu. Vo vzhľade je rámový rám oválneho, okrúhleho alebo obdĺžnikového tvaru s rovnými hranami, ktorý je vnútri pokrytý silnou PVC fóliou a naplnený vodou. Rám je navrhnutý tak, aby zachoval tvar bazéna a znížil tlak vody na stenách konštrukcie. Pre letnú sezónu je tento dizajn inštalovaný vo vilovej oblasti a so začiatkom chladného počasia – je ľahko demontovateľný na skladovanie.

Rámček

Fotorámček s posuvným markíza

Bazény pre chaty sú veľmi spoľahlivé a stabilné, majú dlhú dobu prevádzky. Zvyčajne existujú rôzne veľkosti: môžu mať hĺbku až 2 metre a objem – až 250 m3. V takýchto nádržiach sa môžete potápať, plávať na matraci a dokonca si hrať so salónikom alebo s loptou.

Nevýhody výstavby:

 • markíza je nevyhnutná, aby sa zabránilo kontaminácii;
 • dlhá zátoka a odtok vody;
 • vysoké náklady na príslušenstvo;
 • je potrebný systém čistenia vody.

Intex Frame Pool

Plastový bazén

Obrázok plastového bazénaPlastové chatky sú vhodné pre tých, ktorí chcú inštalovať rybníček požadovaného tvaru a majú dostatok priestoru na to. Takéto modely sú inštalované na dlhú dobu prevádzky, nerozumejú na konci kúpacej sezóny a musia byť vyťažené.

Vo forme – plastová miska malého množstva odolného materiálu odolného voči chemickým činidlám a mechanickým vplyvom. Výrobcovia vyrábajú misky najrôznejších, neštandardných foriem. Môžu mať hladké kontúry, asymetrické hrany, liaty krok alebo rozdiely rôznych výšok. Hrúbka stien misy môže dosiahnuť 1 cm. Kontajner sa vyrába v továrni, takže nemá švy a nepotrebuje dokončovanie. Najväčšie misy môžu mať 9000 litrov vody. V takýchto bazénoch sa môžete potápať, plávať, baviť sa a dokonca aj namontovať masážne pomôcky.

Spravidla sa kontajner nahromadí do zeme, preto je potrebné pripraviť jamy, betónový vankúš alebo drevo.

Ak chcete využívať bazén počas celého roka, je potrebné nainštalovať systém čistenia vody, plniaci a vypúšťací mechanizmus a krytý pavilón.

Nevýhody výstavby:

 • kapacita nádrže;
 • vysoké náklady;
 • na dodanie misy na miesto je potrebný ťažký nákladný automobil;
 • na inštaláciu nádrže bude potrebná špeciálna mechanizovaná technika;
 • viacdennú prípravu lokality.

Related  Moderné typy markízy pre altány a verandy

Stacionárny bazén betónu

Vnútorný betónový bazénTento dizajn je postavený na mnoho desaťročí a vyžaduje významné finančné investície. Pre svoj jedinečný vzhľad sú potrebné dekoratívne dlaždice alebo mozaiky. Bazén môže byť inštalovaný v rôznych formách, vybavený kvapkami hĺbky, veže, masážne prístroje. Pre kúpanie kedykoľvek počas roka je potrebné inštalovať ako pavilón, odnímateľnú alebo posuvnú strechu. Návrh bazénu zabezpečuje potrebu predbežného návrhu, inštaláciu siete podzemných komunikácií a zložitosť inštalačných prác.

veľký bazén

Prehľad filtračných zariadení pre bazény

Bez ohľadu na to, akú konštrukciu má rezervoár, vyžaduje neustálu starostlivosť. Vonkajší bazén je kontaminovaný oveľa rýchlejšie ako krytý bazén. Preto, pred inštaláciou bazénov pre chaty, musíte skontrolovať filtračné zariadenie, aby ste si vybrali najlepšiu voľbu pre seba.

Ak chcete odstrániť malé úlomky z povrchu vody malých bazénov, špeciálne siete sú celkom užitočné. Pre veľké a objemné nádrže potrebujete vysávač s vodou.

Ak chcete odstrániť nečistoty zo spodnej časti nádrže, musíte zakúpiť filtračnú jednotku s čerpadlom, napríklad pieskovým filtrom. Voda prechádzajúca cez ňu je očistená od jemnej nečistoty a piesku a vracia sa späť do bazéna. Výkon filtra pre každý typ bazénu sa vypočítava samostatne.

Pre vynikajúce fungovanie bazénu je jeho dezinfekcia nevyhnutná. Na získanie krištáľovej transparentnosti kvapaliny sa musia použiť chemické činidlá – kvapalný kyslík, bróm a chlór. Koordinujú úroveň tvrdosti vody, pomáhajú vyrovnať sa s jej zákalmi a vzhľadom na riasy. Bez chemickej dezinfekcie sa obydlie chaty rýchlo mení na kvitnúce jazierko.

A teraz niektoré fotky z národných bazénov:

zarámovaný

ovál

Ktorý bazén si môžete vybrať: nafukovací alebo drôtový (video)