generátor pre letnú dovolenkuJeden typ špecializovaného zariadenia na zabezpečenie neprerušeného napájania elektrickej energie v prímestskej oblasti alebo doma je elektrický generátor pre dacha. Toto zariadenie možno použiť natrvalo aj dočasne.

Neustále sa tento druh zdroje výroby elektriny, ktorý sa používa v odľahlých predmestských mestách, kde nie je sieť vôbec, alebo veľmi často nie sú k výpadkom pre prenosové linky vzdušné.

Dočasné použitie tohto elektrického generátora je vykonávaná vo výnimočných prípadoch z hlavného zdroja elektrickej energie od transformovní. To môže byť tiež použitá pri outdoorových aktivít (pripojenie chladničky, svetla, kachle alebo iné zariadenia), alebo na použitie v procese výstavby, opráv a vila-záhradné veci (elektrický nástroj pripojenie, zariadení, strojov).

Generátor plynuVäčšina elektrární pracuje s palivom (benzín, plyn, nafta). S rozvojom inovatívnych technológií v oblasti neprerušovaných zdrojov energie boli vyvinuté generátory veternej a solárnej energie. Ich aplikácia ešte nie je charakterizovaná masívnosťou kvôli jej nedokonalosti a nákladom. Okrem toho môžu generátory veternej a solárnej energie nahradiť klasické palivo, pretože ich hlavnými zdrojmi sú prirodzené sily. Preto budú ekologickejšie ako súčasné vozidlá.

Väčšina obyvateľov v lete využíva zdroje energie, ktoré fungujú na benzín. Optimálnym typom benzínových generátorov pre chaty je mini-elektráreň. Je schopný zabezpečiť elektrickú energiu nielen dom, ale aj celú krajinu.

Hlavné typy generátorov pre chaty a domy

Elektrický generátor v prevádzkovom režime môže používať niekoľko druhov paliva:

  • Benzín.
  • Plyn.
  • Motorová nafta (solárny olej).

Z tohto hľadiska môžeme rozlíšiť tri hlavné typy generátorov pre chaty: benzín, naftu a plyn.

mobilný generátorPre pravidelné používanie v predmestských oblastiach alebo v domácnostiach sú vhodné benzínové generátory. Prichádzajú v rôznych veľkostiach a môžu mať rôzne kapacity pre špecifické potreby (rekreácia, rybolov, výlety, potreby domácnosti). V závislosti od parametrov generátora môže zariadenie dodávať elektrickú energiu až 12 hodín bez prerušenia. Ide o cyklus jedného paliva. Generátor benzínu nemá pri akýchkoľvek poveternostných podmienkach problémy s inklúziou, je kompaktný a pomerne lacný.

Related  Princíp ohrievača konvektora

Dieselové generátory sa líšia svojou silou. Generátory tohto typu majú schopnosť pracovať dlhšiu dobu. Sú zvyčajne spoľahlivejšie ako generátory benzínu, avšak oveľa drahšie. Ich účelom je poskytovať elektrickú energiu veľkým vidieckym chatám s pomocnými budovami a periférnymi objektmi hospodárenia v krajine.

Plynový generátorGenerátory pracujúce na plyne majú rovnaké funkcie ako ostatné typy zdrojov autonómnej dodávky elektriny – výroba elektriny. Ale je tu jedna funkcia, ktorou je výroba tepelnej energie. Generátor plynu pre dacha môže používať rôzne typy plynu a zmesí (bután, propán, metán). Použitie takýchto generátorov v zime zabezpečí maximálnu úsporu paliva. Sú prezentované v širokom rozmedzí: od 1 kW do 24 kilowattov.

Elektrický generátor je vynikajúcim prostriedkom prenosu elektrickej energie vo všetkých životných situáciách v krajine a vo všetkých domovoch.

Ktorý generátor zvoliť to najlepšie?

Voľba generátora dať veľmi citlivý problém, to by malo byť vykonané s ohľadom na mnoho nuáns. Napríklad v malom domčeku, v ktorom chcete, aby svetlo niekoľko žiaroviek a variť jedlo na malý, prenosný elektrický sporák, by malo stačiť kúpiť minigenerator, s kapacitou až 2 kW, spaľuje benzín alebo plyn.

Pre rozsiahlejšie ekonomické potreby potrebujete vyťažiť benzínový generátor s výkonom 7 kilowattov. V tomto prípade je možné zabezpečiť správnej výživy ružice skupiny a pokryť celý priestor malého vidieckeho domu, vrátane kuchynských spotrebičov (varná kanvica, odšťavovač, mixér, sendvičovač, malé kachle jeden horák).

Pre rozsiahlejšie priestory potrebujú získať výkonné dieselové jednotky, ktoré sú schopné pracovať po dlhú dobu, poskytovať elektrinu nielen dom, ale aj pomocné priestory a budovy rekreačného statku (komorki, pavilóny, sklady, garáže, pouličné osvetlenie). Jedinou nevýhodou tohto druhu generátorov je, že sú hlučnejšie.

Otázka, ktoré generátory sa rozhodnú pre dachu, sa týka mnohých letných obyvateľov, ktorí doteraz nevykonali elektrickú linku na lokalitu, alebo nie sú schopní tak urobiť. Preto základným parametrom výberu bude priamy účel generátora (aký výkon potrebuje na výrobu základných potrieb domácnosti alebo domácnosti).

Related  Plynové ohrievače pre chaty – pravidlá výberu

Ako vybrať správny generátor (video)

Základné modely

Zabezpečenie spoľahlivého pohodlia a komfortu v domácnosti je jednou z priorít modernej civilizácie. Dôležitou súčasťou celkového komfortného mechanizmu je výber elektrického generátora.

Ak chcete nájsť vhodný model, musíte použiť prehľad generátora pre dacha.

Existujú základné modely, ktoré sa osvedčili na najlepšej strane pre spoľahlivosť, výkonnosť a prevádzku:

Nemecký generátor HuterNemecký výrobca Huter je medzi letnými obyvateľmi veľmi žiadaný. Dlhodobé skúsenosti spoločnosti umožňujú vyrábať generátory rôznych kapacít, ktoré uspokojujú potreby každého spotrebiteľa v krajine alebo domácnosti. Jednou z najobľúbenejších jednotiek výrobcu je model benzínového generátora Huter DY2500L. Je to perfektná kombinácia ceny a kvality. Výkon – 2 kW. To je docela dost na napájanie niekoľkých žiaroviek, počítača, chladničky a ohrievača vody (elektrický kotol).

Japonské generátory Honda Power EquipmentJaponská holdingová spoločnosť HPE (Honda Power Equipment) zaujíma špeciálne miesto na svetovom trhu s elektrickými generátormi. Produkty podniku sú vysoko spoľahlivé a hospodárne. Každý prvok generátora pracuje hladko. Problémy s nimi nikdy nevznikajú. Najvhodnejšou prenosnou stanicou pre vily je model Honda EU20i. Jedná sa o invertorový generátor, bežiaci na benzín. Na jednej čerpacej stanici môže pracovať asi 4 hodiny. Má nízku úroveň šumu. Aj na pozornosť spotrebiteľa spoločnosť predstavila silnejší benzínový model – Honda Stark 6500 HX. Výkon tohto prístroja vám umožní používať na dachu aj pri zváraní.

Generátor Hammer GNR 5000 APravidlá výberu generátorov pre vily umožňujú pozrieť sa na inú kvalitnú značku – americký výrobca Hammer a jeho vysokokvalitný model GNR 5000 A s kapacitou 5 kW. S takýmto zariadením je možné zabezpečiť všetku krajinu elektrickou energiou. Jedno doplnenie paliva do 25 litrov. stačí na 9 hodín nepretržitej prevádzky pri plnom zaťažení.

Elektrický generátor Glendale DP4000CLXTaiwanský výrobca Glendale predstavil kvalitný model DP4000CLX, ktorý pracuje na naftu. Je vybavený automatickým regulátorom napätia, takže efektívne rozdeľuje spotrebu paliva so spotrebovaným elektrickým prúdom. V tomto režime bude generátor pracovať približne 9 hodín. Kapacita nádrže je 12,5 litrov.

Related  Vyberte si filter na vodu v chate

Ak porovnáme existujúce modely elektrických generátorov, môžeme konštatovať, že každá z nich má svoje vlastné zvláštnosti, výhody a nevýhody. Takže ktorý generátor je lepší?

Odpoveď na túto otázku je potrebné nájsť v samotnej dachi. Musíme sa rozhodnúť, aký je generátor, aké funkcie by sa mali vykonávať, aké typy práce sa použijú, akú kapacitu by mali mať a ako dlho.

Možno poznamenať, že dieselový generátor je určený na dlhšiu prevádzku a poskytuje väčšiu energiu.

Ak je osoba bydlisko v krajine, nie je dlhá doba (dovolenka, víkend, fit a montáž úrody), najrozšírenejším typom sú lacnejšie, benzínové generátory.

Inovatívny vývoj – výrobcovia plynu, ktoré sa objavili pomerne nedávno, môžu v budúcnosti úplne alebo čiastočne nahradiť klasické verzie. Konečné rozhodnutie o voľbe optimálnej verzie generátora zostáva pre letohráčov.

Ako si vybrať generátor pre letnú dovolenku (video)